Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konutlar Taşınabilir

Körfez’deki LPG patlaması ucuz atlatıldı. Başka bir facia yaşanmaması için tedbirlerin artırılacağını söyleyen yerel yöneticiler yerleşim yerinin t

Hürriyet Gazetesi/30.07.2002b>Körfez’deki LPG patlaması ucuz atlatıldı. Başka bir facia yaşanmaması için tedbirlerin artırılacağını söyleyen yerel yöneticiler yerleşim yerinin taşınması konusunda hemfikir. Kararı hükümet verecek.

KOCAELİ'nin Körfez İlçesi'nde ortalığı cehenneme çeviren Akçagaz LPG Dolum ve Depolama Tesisleri'ndeki patlamanın ardından hasar belirleme çalışmaları sürüyor.

Bu tesislere çok yakın olan konutlar ise tartışma konusu oldu. Körfez Kaymakamı Erdoğan Ülker, infilakın ardından dış boyaları yanan, ancak şans eseri etkilenmeyen Opet'e ait içi benzin dolu tankların patlaması halinde büyük bir facia yaşanacağını belirterek, ‘‘Eğer Opet tankları infilak etseydi altından kalkamazdık’’ dedi.

İSTİMLAK EDELİM

Körfez Belediye Başkanı Erhan Yenilmez ise Bakanlar Kurulu'nun kendilerine yetki vermesi halinde bu bölgedeki konutları istamlak edip vatandaşı mağdur etmeden başka yere nakledebileceklerini söyledi.

Patlamayı önceki gün televizyonlardan öğrenen ve izinde olan Kocaeli Valisi Erdal Ata, İzmit'e gelerek akşam bölgede inceleme yaptı.

Dün sabah bir açıklama yapan Vali Erdal Ata, bölgede bundan böyle bu tür olayların yaşanmaması için valilikçe her türlü tedbirin alınacağını, gerekirse bölgede oturan vatandaşların mağdur edilmeden başka yerleşim birimine nakledilmesi konusunun ciddi bir şekilde ele alınacağını söyledi.

DAHA SIKI DENETLENECEK

Kocaeli Vali Vekili Ümmet Kandoğan, Valilikte önceki günden beri seri toplantılar yapıldığını ve 12 kişiden oluşan komisyon kurulduğunu bildirdi. Bu komisyonun bölgedeki sanayi kuruluşlarını daha sıkı denetleyeceğini belirten Kandoğan, eksiklikleri süretle gidermelerini sağlayacaklarını bildirdi. Kandoğan, ‘‘Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar sanayi kuruluşu içice girmiş değil’’ dedi. Kandoğan, bu kuruluşların bazılarının yeterli önlemi almadığı gibi, kalifiye işçi çalıştırmadıkları, bekçilere, şoförlere dolum yaptırdıkları yolundaki iddiaları da araştıracaklarını söyledi

Kaymakam: Bu artık devlet sorunu olmalı

BÖLGEDE inceleme yapan Körfez Kaymakamı Erdoğan Ülker, Akçagaz Tesisleri'nin hemen yanıbaşında Opet'e ait benzin tanklarının bulunduğunu belirtti. Benzin tanklarının alevlerden etkilendiğini, bu kuruluşun madeni yağ tesisinin de tamamen yandığını belirten Kaymakam Ülker, ‘‘Alevler benzin tanklarının dış boyalarını da yakmış. Patlamalar sırasında çelik parçaları 500 metre ileriye fırlamış. Eğer bu parçalardan biri benzin tanklarına isabet etseydi ve onlar da infilak etseydi altından kalkamazdık’’ diyerek ürpertici bir itirafta bulunurken, buradaki sorunun artık devlet sonunu olarak ele alınması gerektiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konutlar-tasinabilir_1206.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!