Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konutta Daha Hızlı Büyüyeceğiz

İş Bankası Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Altay, “2010 ile birlikte İş Bankası konut kredilerinde de daha rekabetçi davranmaya başladı. Çünkü mevcut müşterilerimiz yanı sıra konut kredisine ihtiyaç duyan birçok kişi bankasını bu alanda daha aktif görmek istiyor” dedi.

Hürriyet Ankara
Konutta Daha Hızlı Büyüyeceğiz

İş Bankası Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Altay, “2010 ile birlikte İş Bankası konut kredilerinde de daha rekabetçi davranmaya başladı. Çünkü mevcut müşterilerimiz yanı sıra konut kredisine ihtiyaç duyan birçok kişi bankasını bu alanda daha aktif görmek istiyor” dedi.

Türkiye İş Bankası bireysel bankacılıktaki iddiasını güçlendirecek yeni uygulamalara hazırlanırken, konut kredilerinde de 2010’da sektörün önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor. İş Bankası’nın Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Altay, “Konut kredilerinde geçen dönemde çok fazla rekabetçi olmadık. Artık mevcut müşterilerimiz yanı sıra konut kredisine ihtiyaç duyan birçok kişi İş Bankası’nı bu alanda daha aktif görmek istiyor. Konut kredisi 20 yıl gibi uzun vadelere yayılan çok uzun bir zamana yayılan ve banka ile müşteri arasında güven esasına dayanan bir ilişki. Biz bu yılla birlikte konut kredilerinde daha rekabetçi olacağız ve daha hızlı büyüyeceğiz. 2010’un şimdiye kadarki bölümünde İş Bankası olarak konut kredilerinde sektörden daha hızlı bir büyüme gösterdik” dedi.

Hedef her alanda büyüme

Hülya Altay, İş Bankası’nın yakın bir zaman içinde ilk ön ödemeli banka kartı ihracını da gerçekleştirerek bu alanda da müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümler getirmeyi sürdüreceklerini açıkladı. ANKA’ya bireysel bankacılık faaliyetleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede İş Bankası’nın perakende bankacılık faaliyetlerinin bankanın toplam işlem hacmi içinde yüzde 30’un üzerinde bir payı bulunduğunu belirten İş Bankası’nın Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Altay, “İş Bankası kurumsal ve ticari bankacılığın yanı sıra bireysel bankacılık ve özel bankacılığı da kapsayan dört temel iş kategorisi içinde ve genel olarak bankacılığın her alanda büyümeyi hedefliyor. Yaygın ve çok şubeli bir banka olmamız ve müşterilerimizin duyduğu güven sayesinde hızlı büyüme öngörülerimizi daha kolay gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz. Müşterilerimize tüm ihtiyaçlarını dikkate alan geniş yelpazede hizmet sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Liderlikleri daha da pekiştirmek

Atay, “İş Bankası özel bankalar arasında bireysel bankacılığın bir dizi alanında lider durumda. Şimdi bu liderlikleri daha da pekiştirmek, ikinci ya da üçüncü olduğumuz alanlarda da öncelikle pazar payını arttırmak ve ardından da ilk sıraya çıkmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Müşteri sayımız 9 milyonu aştı

Hülya Altay, “2009 sonu itibariyle, tasarruf mevduatında yüzde 15’lik payı, taşıt kredilerinde yüzde 18’lik, bireysel ihtiyaç kredilerinde yüzde 12,2’lik pazar payı ile özel sektör bankaları arasında lider durumdayız. Yatırım fonlarında yüzde 22’lik pazar payıyla tüm bankaların açık ara önünde bulunuyoruz. Bireysel bankacılıktaki müşteri sayımız 9 milyonu aşmış durumda” dedi.

Pazar payımız daha da artacak

HÜLYA Altay şunları söyledi: “Önümüzdeki dönemde de teknolojik çözümleri devreye sokarak müşteriyi merkeze alan, kişiye özel hizmetlerimize yeni boyutlar getireceğiz. Gelecek üç yılda, mevduat pazar payımızı yüzde 16,8 e,karlılık ve risk unsurlarını da gözetmek suretiyle, konut kredileri piyasa payımızı yüzde 16‘ya,ihtiyaç kredileri payımızı yüzde 15’e, kredi kartları cirosu pazar payımızı yüzde 15,5’e getirmeyi ve taşıt kredilerinde piyasa liderliğimizi korumayı öngörüyoruz.”

Bankamatik kampanyası çok başarılı

İş Bankası’nın şube dışı kanalları geliştirme ve gerçekleşen toplam işlemlerin önemli bir kısmını şube dışı alternatif dağıtım kanallarına taşıma politikasının başarılı sonuçlar verdiğini belirten Hülya Altay bu konuda şunları söyledi: “Bankamatik- İş Bankası’ndan Neyi Eksik sloganıyla yürütülen kampanya sayesinde Bankamatik işlem adetlerimiz yüzde 30 oranında artış gösterdi. Bankamızın toplam işlem adetleri içinde şubelerimizden yapılan işlemlerin payı 2009 sonunda yüzde 38.8 iken 2010 Mart ayı sonunda yüzde 34 e geriledi.”

Yeni promosyon uygulanması

Hülya Altay, SGK emeklilerin maaşlarına bankalarca yeni promosyonlar uygulanması yönünde hazırlıklar olduğu yönündeki haberlerle ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Emeklilere yönelik ‘Hoşgeldin Paketi’ olarak adlandırdığımız başarılı bir modelimiz var. Biz bunu zaten uzun zamandır yapıyoruz. Kredi kartlarından ücret almıyoruz. Hesap işleme ücreti talep etmiyoruz. Kredi kartlarında yüzde 20 daha fazla puan uygulamamız var.”

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/konutta-daha-hizli-buyuyecegiz_80404.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!