Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Konutta Faizler Daha Fazla İnmez'

Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, konut kredilerinde faizlerin oldukça aşağı çekildiğini, bu nedenle de faiz indirimlerinde fazla marj kalmadığını söyledi.

Radikal Gazetesi
'Konutta Faizler Daha Fazla İnmez'

Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, konut kredilerinde faizlerin oldukça aşağı çekildiğini, bu nedenle de faiz indirimlerinde fazla marj kalmadığını söyledi. Karaman, 2009 yılı içinde konut kredisi sektöründe yüzde 12.5 büyüme kaydedilerek 42 milyar liralık seviyenin aşıldığını, Vakıfbank’ın ise aynı dönemde 2008 yıl sonu pazar payını yüzde 8.12’den yüzde 9.3’e çıkardığını ifade etti.

‘Faizler cazip’

Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen faiz indirimlerinin bankalar tarafından uygulamaya konularak kredi ürünlerine yansıtıldığını anlatan Karaman, bugün gelinen noktada tüketiciler için faiz oranlarının cazip hale geldiğini kaydetti.

Sektörde konut kredilerinin vade ortalamasının 72 ay olduğun işaret eden Karaman, “Sektörde bu kredilerin ödeme performansı diğer bireysel kredilere göre oldukça yüksek. Sektörde Eylül 2009 tarihi itibarıyla dönüşüm oranı, konut kredilerinde yüzde 2.34, taksitli ihtiyaç kredilerinde yüzde 4.36 oldu” dedi. Banka olarak konut kredisi sektörüne ayrı bir önem verdiklerini ve bu amaçla Konut Finansman Müdürlüğü kurulduğunu anlatan Karaman, farklı gelir gruplarından müşterilere 17 farklı konut kredisi ürünü sunduklarını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konutta-faizler-daha-fazla-inmez_76603.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!