Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Sandras Dağı Tehlikede
BÖLÜM SPONSORU

Konutta Fiyat Artışı 2011'de

Koray İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Ali Pusat, yaptığı açıklamada, Türkiye'de inşaat sektörünün yaşanan ekonomik gelişmelere paralel olarak ciddi bir daralma yaşadığını belirtti. Geçen yıl daralmanın yüzde 15-20 civarlarında gerçekleştiğini ifade eden Eden Pusat, bu daralmanın Avrupa ülkeleri ve ABD'de daha ciddi boyutlarda gerçekleştiğini

Cumhuriyet Gazetesi
Konutta Fiyat Artışı 2011'de

Koray İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Ali Pusat, yaptığı açıklamada, Türkiye'de inşaat sektörünün yaşanan ekonomik gelişmelere paralel olarak ciddi bir daralma yaşadığını belirtti. Geçen yıl daralmanın yüzde 15-20 civarlarında gerçekleştiğini ifade eden Eden Pusat, bu daralmanın Avrupa ülkeleri ve ABD'de daha ciddi boyutlarda gerçekleştiğini bildirdi.

Firmalarının 2004 yılına kadar ağırlıklı olarak İstanbul ve Ankara'da yatırımlarda bulunduğunu, son 5-6 yıldır da Eskişehir ve Bursa gibi şehirlere de açıldıklarını vurgulayan Pusat, konut yatırımlarının diğer illerde de süreceğini kaydetti.

Bursa'daki yatırımlarının 150 milyon lirayı bulduğunu dile getiren Pusat, şöyle konuştu:

''Bursa'da bir potansiyel vardı ve bunu değerlendirmek istedik. Ülkede sürekli konut fazlalığından söz ediliyor. Bunun nereden çıktığını bilmiyoruz. Türkiye'de konut ihtiyacının olduğu açıktır. Her yıl ihtiyacın altında üretim yapılıyor. Bazı segmentlerde fazlalık olabilir ancak genel olarak bakıldığında Türkiye'de konut açığı var. İhtiyaç duyulan segmentlerde konut yaparsanız sorun yaşanmıyor. Bu tür konutlar büyük ilgi görüyor.''

Pusat, konut fiyatlarında 2008 ve 2009'da belirli bir gerileme yaşandığını belirterek, ''Konut fiyatlarında bir baskı var. Bu yıl değil ama 2011'de ciddi fiyat artışları bekliyorum. Çok büyük artışlar yaşanmaz ancak bir artış olur'' dedi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/konutta-fiyat-artisi-2011de_80889.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!