Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Konut Kredileri Ne Durumda?

Konutta 'Hemen Teslim' Dönemi

1999 - 2004 yılları arasında oldukça daralan ve arz sıkıntısı yaşanan konut piyasasında şimdi oturuma hazır yüzlerce yeni konut, sahiplerini bekliyor.

Milliyet Gazetesi
Konutta 'Hemen Teslim' Dönemi

004 yılının ikinci yarısından itibaren altın çağını yaşayan konut sektörü, hareketli geçen iki yılın meyvelerini toplamaya başladı. 1999 - 2004 yılları arasında oldukça daralan ve arz sıkıntısı yaşanan konut piyasasında şimdi oturuma hazır yüzlerce yeni konut, sahiplerini bekliyor. Barınma maliyetinin çok yüksek olduğu ülkemizde binlerce yeni konutun satılıyor olması, birinci el konut satın almak isteyenler için tam bir fırsat anlamına geliyor.

Çünkü konut alımlarının çoğunlukla banka kredisi ya da taksitle yapıldığı günümüzde hem kira ücreti, hem de ev taksiti ödemek bir çok ailenin boyunu aşıyor. Bu yüzden pek çok aile, bir an önce kira derdinden kurtulmak için ikinci el konut almak zorunda kalıyor.

Ödeme seçenekleri daha fazla
Ayrıca tamamlanmış evlerin ödeme ve konut kredisi seçenekleri de inşaat halindeki evlere oranla daha fazla. Günümüzde bankalar, yapımı devam eden konutları kredilendiriyorsa da tamamlanmış bir ev almak, yatırımcıya daha özgür seçim yapma şansı tanıyor. Böylece konut alıcısı sadece projeyi kredilendiren bankayla değil istediğiniz her bankadan kredi alma şansına sahip oluyor.

Kötü sürprizlere yer yok
Oturmaya hazır bir ev almanın en büyük avantajlarından biri de yatırımcının alınan evi detayları ile inceleyip karar verme şansına sahip olması.
İnşaat firması ne kadar güvenilir olursa olsun, maket üzerinden ev satın almak her zaman bir risk teşkil ediyor. Evin taahhüt edildiği sürede teslim edilip edilemeyeceği, vaat edilen her şeyin yerine getirilip getirilemeyeceği konut yatırımcısının kafasında hep bir soru işareti olarak kalıyor.
Firma ile alıcı arasındaki anlaşmazlıkların çözümü de uzun zaman alabiliyor. Buna karşın oturuma hazır bir ev almak kötü bir sürprizle karşılaşma ihtimalini düşürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konutta-hemen-teslim-donemi_48954.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!