Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konuttaki Yüksek Haciz Oranları Ekonomiye Zarar Veriyor

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, tutsat (mortgage) piyasasındaki koşullarda devam eden zorlukların ekonomiyi tehdit ettiğini söyledi.

Milliyet Gazetesi
Konuttaki Yüksek Haciz Oranları Ekonomiye Zarar Veriyor

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, tutsat (mortgage) piyasasındaki koşullarda devam eden zorlukların ekonomiyi tehdit ettiğini söyledi. Bernanke, New York'ta Columbia Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, "Vadesinde ödenmeyen borçlar ve hacizlerdeki yüksek oranların konut sektörü, mali piyasalar ve ekonominin tümünde önemli etkileri olabilir" dedi.

Hacizlerin önüne geçebilmenin sadece borç verenler ve alanların değil, herkesin çıkarına olacağını vurgulayan Bernanke, "Geçen yıl ABD'de haciz sürecine giren ev sayısı 2006 yılına göre yüzde 53 artarak 1,5 milyona çıktı. Bu yıl yeni hacizlerin oranının muhtemelen daha yüksek olacağı görülüyor" diye konuştu. Bernanke, ev fiyatlarındaki düşüşün nispeten yeni bir olgu olduğunu, kredi açanların ve kredi servislerinin bu konuyla baş edebilmesi için yeni ve esnek stratejiler geliştirmesi gerektiğini vurguladı. Fed Başkanı Bernanke, ABD Kongresi'ne, Federal Konut İdaresi'nin yetkilerini artıran ve hükümet destekli tutsat finansman şirketleri Fannie Mae ile Freddie Mac'in yönetimini güçlendiren yasal düzenleme konusunda hızlı davranması çağrısında bulundu. Bu arada Fed tarafından geçen ay yapılan bir araştırma, yayılan kredi krizi karşısında bir çok ABD bankasının konut kredileri, tüketici kredileri türleri ve şirket kredileri konusundaki koşullarını sıkılaştırdığını ortaya koydu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konuttaki-yuksek-haciz-oranlari-ekonomiye-zarar-veriyor_61394.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!