Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koolhaas Yuvaya Eli Boş Dönmedi

Rem Koolhaas, doğduğu kent Rotterdam’a yeni bir simge kazandırmak üzere kolları sıvadı. ‘De Rotterdam’ adlı projenin tasarımını, kendi mimarlık ofisi OMA ile birlikte geliştiren mimar, gayrimenkul geliştiricileri MAB Development ve OVG Real Estate için 160 bin metrekarelik kullanılabilir alan sağlayacak.

yapi.com.tr
Koolhaas Yuvaya Eli Boş Dönmedi

STRONG>Rem Koolhaas, doğduğu kent Rotterdam’a yeni bir simge kazandırmak üzere kolları sıvadı. Koolhaas, kentin yeni nirengi noktası olacak kulenin beklemedeki projesi üzerine yıllardır çalışıyor. ‘De Rotterdam’ adlı projenin tasarımını, kendi mimarlık ofisi OMA (Office for Metropolitan Architecture) ile birlikte geliştiren mimar, gayrimenkul geliştiricileri MAB Development ve OVG Real Estate için 160 bin metrekarelik kullanılabilir alan sağlayacak.

De Rotterdam, Hollanda’nın bu türde yapılan en büyük bloğu olma özelliğine sahip. Ayrıca, Erasmus Köprüsü’nün bitişiğindeki eski liman bölgesi Wilhelminapier’ın devam eden yeniden gelişim projesinin de bir parçasını oluşturuyor. WAN (World Architecture News)’dan Laura Paton’ın aktardığı bilgilere göre; ekonomik kriz dönemine denk gelen 340 milyon avroluk projenin başlangıcını güvenceye almak için özel teşebbüsle güç birliğine gidildi.

De Rotterdam projesi, yüksekliği 150 metreyi bulan; ofisler, daireler, otel, konferans tesisleri, jimnastik salonu, mağazalar, restoranlar ve kafelerin yer aldığı birbiriyle bağlantılı karma kullanımlı üç kuleden meydana geliyor.


De Rotterdam’ın daire sakinleri ve ofis çalışanları; fitness hizmetleri, restoranlar ve otelin konferans salonlarından aynı ölçüde faydalanabilecek. Ofisler, otel ve daireler için kurgulanan lobiler; kulelerin geniş çeşitliliğe sahip kullanıcılarını buluşturacak genel dolaşım merkezi niteliğindeki yükseltilmiş holde toplanmış.

Proje inşaatının, 45 aylık bir teslimat süresi olduğu ve 2013’te tamamlanacağı öngörülüyor. 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/koolhaas-yuvaya-eli-bos-donmedi_75207.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!