Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Köprüler, İzmit Halkını Denizle Buluşturacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 Karayolu üzerine yaptırılmakta olan 3 köprü adeta İstanbul'daki Boğaziçi Köprüsü'nü andırıyor. Kocaeli'nin simgesi haline gelecek olan bu köprülerle vatandaşlar D-100'ün üzerinden geçip denize kavuşacak.

Zaman Gazetesi
4 Köprüler, İzmit Halkını Denizle Buluşturacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 Karayolu üzerine yaptırılmakta olan 3 köprü adeta İstanbul'daki Boğaziçi Köprüsü'nü andırıyor. Kocaeli'nin simgesi haline gelecek olan bu köprülerle vatandaşlar D-100'ün üzerinden geçip denize kavuşacak.

İzmit halkını denizden koparan D-100 Karayolu ve demiryolu, yıllardır sorun teşkil ediyordu. Gelişigüzel yapılan ve depremde hasar görmesine rağmen bir türlü onarılmayan üstgeçitler de büyük tehlike oluşturuyordu. Yolda yeni bir çalışma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit'i denizle buluşturmak için inşaatına başladığı 3 modern köprü mimari açıdan büyük önem taşıyor. Köprüler bittikten sonra eski üstgeçitler de ortadan kaldırılacak.

İzmit'in görünümünü değiştirecek olan köprülerde çalışmalar aralıksız devam ediyor. 44 metrelik kuleleriyle muhteşem bir görüntüye sahip köprülerde tabliyeler birer birer yerleştiriliyor. İnşaat ilerledikçe köprülerin görünümleri de yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Tabliye imalatının sona gelindiği köprülerde, önümüzdeki günlerde çelik halatların montajına geçilecek. Ekipler, soğuk kış şartlarına aldırış etmeden, gece geç saatlerde bile çalışmaya devam ediyor. Fuar karşısında, valilik yanında ve halkevi önünde yapılan köprüler şubat sonunda hizmete açılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kopruler-izmit-halkini-denizle-bulusturacak_65958.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • yapılanlar, boğaz köprüsü özentili, asma germe görünümlü, kopyacı, öykünmeci, eklektik, 38 milyon tl maliyetli, fahiş fiyatlı ve mimar sinan camii yeni cumayı ezen gölgeleyen, anıtlar kurulunun uygun bulmadığını belirtip kerhen onayladığı, tmmob ve sivil toplum örgütlerinin karşı çıktığı, dava konusu ettiği, oldu bittiye getirilen, yanlış, çirkin, pahalı, dayatmacı bir projedir. merak edenler için diyeyim; başiskele köprülü kavşak proje yarışmasında, elde edilmiş çok daha şık, estetik, ekonomik çözümler var idi. YANITLA
  • Bahsi gecen yerlerde kopru zaten var.. Yani 100 senedir koprusuz degil ki buralar :) YANITLA
  • Bir de şunu anlamam 100 senedir köprüsüz olan yere birkaç ay içinde inşa edeceğiz diye zavallı işçileri geceli gündüzlü karda kışta çalıştıranları,seçimlere yetişeceğiz diye.1-2 deve köprü yetmez tabi. küçücük istanbul'da 100 senedir 3.köprü yeni yapılacak da koskoca izmit'i 3'ten aşağısı kurtarmaz tabi. ee 1 taneden 1 trilyon yadigar kalsa 3 tanesinden 3 değil mi;) YANITLA
  • milletin parasını bedava buldunuz yiyin bakalımmm nereye kadar... YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!