Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Köprülerden “Kartlı” Geçiş Hazırlığı

Karayolları Genel Müdürlüğü, otomatik geçiş sisteminden (OGS) sonra, köprü ve otoyol geçişlerinde yeni bir uygulamaya daha hazırlanıyor. Yak

NTV-MSNBC
Köprülerden “Kartlı” Geçiş Hazırlığı

b>Karayolları Genel Müdürlüğü, otomatik geçiş sisteminden (OGS) sonra, köprü ve otoyol geçişlerinde yeni bir uygulamaya daha hazırlanıyor.

Yaklaşık iki yıl önce ilk olarak Boğaziçi köprülerinde başlayıp daha sonra paralı otoyol gişelerinde uygulanan otomatik geçiş sisteminden sonra, bu kez de köprü ve otoyollarda geçiş kolaylığını sağlamak için “kartlı” geçiş uygulamasına başlanacak.

Uygulamayla araç sahipleri, doldurulabilir özelliğe sahip olacak geçiş kartlarını, gişelerdeki otomatik kart işleme makinalarına işletmek suretiyle geçiş yapabilecekler. Bu konuda Aselsan Genel Müdürlüğü ile bir anlaşma yapan Karayoları Genel Müdürlüğü, kartlı geçişin ilk uygulamasını 8 ay sonra İstanbul Boğaziçi köprülerinde başlatacak.

UYGULAMA 1,5 YIL SONRA
Uygulama en geç 1.5 yıl sonra, işletmedeki diğer tüm paralı otoyollara yaygınlaştırılacak. Sistem devreye girdiğinde doldurulabilir geçiş kartları, anlaşmalı bankalar yanında belli satış noktalarından temin edilebilecek.

GİŞELER TARİH OLACAK
Önümüzdeki yıllarda boğaziçi ve paralı otoyollarda geçişin, otomatik geçiş ve kartlı geçiş sistemleri ile yapılacağını belirten yetkililer, manuel gişe sisteminin ise zaman içinde kademeli olarak kaldırılacağını vurguladılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koprulerden-kartli-gecis-hazirligi_1139.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!