Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Körfezli Al Nahayan Aslantepe'yi kaptı Marmaris'e göz kırptı

Al Nahayan ailesi Türkiye'deki başka yatırım fırsatlarını değerlendiriyor. Abu Dabi'yi yöneten Al Nahayan ailesinin Türkiye'ye gelmesinden bir hafta sonra şimdi de aynı aileden Sheikh Tahnoon Bin Saeed Al Nahayan, Türkiye'de otel arıyor. Geçtiğimiz hafta Yunanistan'ın Aquis otel zincirini satın alan Al Nahayan'ın bu zinciri, aralarında Türkiye,

Sabah Gazetesi
Körfezli Al Nahayan Aslantepe'yi kaptı Marmaris'e göz kırptı

Galatasaray Spor Kulübü için yapılacak Aslantepe Stadı ve Ali Sami Yen projeleri için Eren Talu-Alke İnşaat'a yüzde 51 ile ortak olan Al Nahayan ailesi Türkiye'deki başka yatırım fırsatlarını değerlendiriyor. Abu Dabi'yi yöneten Al Nahayan ailesinin Türkiye'ye gelmesinden bir hafta sonra şimdi de aynı aileden Sheikh Tahnoon Bin Saeed Al Nahayan, Türkiye'de otel arıyor. Geçtiğimiz hafta Yunanistan'ın Aquis otel zincirini satın alan Al Nahayan'ın bu zinciri, aralarında Türkiye, Güney Kıbrıs ile Mısır'ın da bulunduğu Akdeniz ülkelerinde genişletme hedefinde olduğu öğrenildi. Bu arada Güney Ege Turistik İşletmeciler ve Otelciler Birliği (GETOB) eski Başkanı Cengiz Aygün, 10-15 günden bu yana Körfez sermayeli bir grubun Marmaris ve civarında emlakçılarla görüşerek bölgede arazi ve tesis aradığını söyledi.

Emlakçılarla görüşüyor

Körfezli grubun önce Muğla'da Ali Balkaner'den TMSF'ye geçen araziyi incelediği ancak şehir merkezine uzak olduğu için beğenmediği öğrenildi. Bunun ardından grup, Marmaris'in Hisarönü ve Orhaniye gibi bölgelerinde şehir merkezine 10-15 kilometre mesafede ve sahile yakın bölgelerde arazi ya da tesis arayışına geçti. Köfez sermayeli grup temsilcilerinin Marmaris'teki emlakçılarla bağlantı halinde olduğu ve son 10-15 gündür yoğun bir arazi arayışı içinde oldukları biliniyor.

Hedefi Akdeniz'de üç yılda 30 otel

Al Nahayan'ın satın aldığı Yunan Aquis grubunun üçü Korfu biri de Kos adası olmak üzere toplam dört olan otel sayısını Türkiye'nin de aralarında bulunduğu Akdeniz ülkelerinde üç yıl içinde 30'a çıkaracak. 3 bin 400 yatak kapasitesine sahip grup, 4 ve 5 yıldızlı kategorisinde özellikle de el değiştirmesi beklenen oteller ve bu alanda yatırım yapabileceği otel arazileri ile ilgileniyor.

Al Wahda futbol kulübünün sahibi

Al Nahayan ailesinden olan Şeyh Tahnoon bin Saeed Al Nahayan, Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük futbol klüplerinden Al Wahda'nın başında bulunuyor. Aynı aileden olan ve Aslantepe ihalesini kazanan Şeyh Nahayan bin Mubarek al Nahayan ise Abu Dabi Yükseköğrenim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanı ve aynı zamanda Dhabi Group'un sahibi. Sheikh Tahnoon bin Saeed Al Nahayan'ın Dhabi Group'la bir bağlantısı bulunmuyor. Sadece Abu Dabi'yi yöneten aynı aile içerisinde yer alıyor. Al Nahayan'ın satın aldığı Aquis Otel ise daha fazla İngiliz pazarı ile çalışıyor. İngilizlerin Türkiye'de daha çok Ege sahillerine geldiği dikkate alındığında grubun Marmaris dışında Ege sahil şeridindeki otellerle ve arazilerle de ilgileneceği tahmin ediliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/korfezli-al-nahayan-aslantepeyi-kapti-marmarise-goz-kirpti_64826.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!