Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KOSGEB’in Fuar Katılımlarına Desteği Arttırıldı

KOSGEB, fuar katılımlarını özendirmeye dönük firmalara sağladığı desteği arttırdı. Ürün sergileme desteği kapsamında her işletmeye, 6-24 metrekare içi

Ticaret Gazetesi/08.12.2003OSGEB, fuar katılımlarını özendirmeye dönük firmalara sağladığı desteği arttırdı. Ürün sergileme desteği kapsamında her işletmeye, 6-24 metrekare için, metrekare başına katılma ücretinin en fazla 100 dolar karşılığı Türk Lirası kısmına, yüzde 70 oranında destek sağlanacak. Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Başkanlığı (KOSGEB) destekleri yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, KOSGEB tarafından destek sağlanacak metrakare başına fuar katılım ücretine, stand kirası, stand konsrüksiyonu, standart stand dekorasyonu giderleri dahil olacak. Aynı yönetmeliğin değiştirilen bir başka maddesine göre, fuarın toplam ürün sergileme alanının yüzde 40’nı aşmamak kaydıyla ve toplam stand alanı bin 500 metrekareyi geçmeyecek şekilde katılacak işletmeler için destek sağlanacak. Ancak İzmir Enternasyonal Fuarı için bu koşul aranmayacak. Bir işletme, aynı yurtiçi uluslararası sanayi ihtisas fuarına katılım için başka bir kamu kuruluşu tarafından destek alması halinde, KOSGEB’in bu desteğinden faydalanamayacak. Yurtiçi sanayi fuarlarına katılacak en az 6 metrekare ve en fazla 24 metrekare başına katılım ücreti en fazla 100 dolar karşılığı Türk Lirası kısmına, sanayi ihtisas fuarları için yüzde 60, genel sanayi fuarları için yüzde 50 oranında geri ödemesiz destek sağlanacak.

KOSGEB tarafından destek sağlanacak metrekare başına fuar katılım ücretine stand kirası, stand konstrüksiyonu, standart stant dekorasyonu giderleri dahil olacak. KOSGEB tarafından organizatör kuruluşların değerlendirilmesinde, fuar organizasyonuyla ilgili daha önceki performansları, işletmelere yönelim yükümlülülerini tam ve kusursuz olarak yerine getirmeleri ve katılımcı işletmelerin beklentilerini karşılayabilmeleri gibi hususlar gözönüne alınacak. Bu değerlendirme sonunda, fuarın destek kapsamına alınıp alınmasına karar verilecek. Sanayi ihtisas fuarları için, fuarın toplam ürün sergileme alanının yüzde 30’nu aşmamak kaydıyla, toplam stand alanı bin metrekareyi geçmeyecek şekilde katılacak işletmeler için destek sağlanacak.

Genel Sanayi fuarları için, fuarın toplam ürün sergileme alanının yüzde 20’sini aşmamak kaydıyla toplam stand alanı 600 metrekareyi geçmeyecek şekilde katılacak işletmeler için destek sağlanacak. Bu işletme, aynı yurtiçi sanayi ihtisas ve genel sanayi fuarına katılım için, başka bir kamu kuruluşu tarafından destek alması halinde Kosgeb’in bu destetğinden faydalanamayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kosgebin-fuar-katilimlarina-destegi-arttirildi_7876.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!