Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Köyün Evleri Mühürlendi

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Bozyer köyünde 75 ev kaçak ve ruhsatsız oldukları gerekçesiyle mühürlendi. Eski ve yeni muhtarlar, olay nedeniyle birbirlerini suçlarken, köylüler mühürlü evlerde yaşamlarını sürdürüyor.

NTV
Köyün Evleri Mühürlendi

60 haneli ve bin 300 nüfuslu Fethiye’nin Bozyer köyünde yaşayanlar, geçen hafta ruhsatsız ve kaçak olduğu gerekçesiyle 75 evin mühürlenmesiyle şaşkına döndüler.

Evlerinin mühürlenmesine köyün eski ve yeni muhtarları arasındaki kavganın yol açtığını ileri süren köylüler, sorunlarına çözüm bekliyor.

Köylülerden Ömer Ali Güzel, “İki muhtar yüzünden köy birbirine girmiş oldu. Geçenlerde 25 ev yazıldı, şimdi 80-100 ev yazıldı, Ankara’dan yardım bekliyoruz” derken, Ümmü Güldal ise “Eski ve yeni muhtarın oy meselesi yüzünden bu duruma düştük. Hükümet nerdeymiş şimdiye kadar? Yol verdi, su verdi, elektrik verdi. Yoksa evleri yapmazdık. Köylüyüz, karnımızı bile doyuramıyoruz, bu cezayı nasıl ödeyelim?” dedi.

Köyün eski ve yeni muhtarları ise birbirlerini suçluyor.

Bozyer köyünün şimdiki muhtarı İsmail Avcı, “Bu şikayetleri sırf mühürün acısına yapıyorsa, o arkadaş gelsin, açıkça söylesin. Ben köylümü toplayayım, ‘Arkadaşlar biz bundan kurtulalım, mühürü verelim’ derim. Ben bunu da hazırım. Yoksa Ahmet’in evini mühürletmekle, Ahmet’in evini şikayet etmekle bu işler olmaz” dedi.

Eski Muhtar Hasan Kaval ise, “Sayın muhtarımız aslında halkı arkasına alıp, iktidar partisiyle diyalog haline geçerek bu işler çözmesi gerekirken; köyde o yaptı, bu yaptı diye çamur atıyorlar. Biz bunu kınıyoruz” diye konuştu.

Evleri mühürlenen köylüler, şimdi sorunun nasıl çözüleceğini merakla bekliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koyun-evleri-muhurlendi_50973.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!