Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kozmetikten Çıktı, Canan Yapı'yla Yurtdışına Açılıyor

Türkiye'de İpek şampuan markasının yaratıcısı Canan Kozmetik'i 2007 sonunda Fransız L'oreal firmasına satan Canan Kozmetik'in kurucusu Necati Akyazıcı, konut sektöründe lüks yapılar yapma amacıyla ortağı Hasan Bulut ile birlikte kurduğu Canan Yapı'yı yurtdışı yatırımlara da yönlendireceklerini söyledi. Akyazıcı "Türkiye'deki konut yatırımlarımız

Sabah GazetesiTürkiye'de İpek şampuan markasının yaratıcısı Canan Kozmetik'i 2007 sonunda Fransız L'oreal firmasına satan Canan Kozmetik'in kurucusu Necati Akyazıcı, konut sektöründe lüks yapılar yapma amacıyla ortağı Hasan Bulut ile birlikte kurduğu Canan Yapı'yı yurtdışı yatırımlara da yönlendireceklerini söyledi. Akyazıcı "Türkiye'deki konut yatırımlarımız yanı sıra Avrupa pazarında da konut üretmeyi planlıyoruz. Yabancılar Türkiye'ye geldiğine göre bu rekabette Türkiye'yi de yurt dışına taşıyacak firmalar olacaktır. Bizde bu firmalardan biri olabiliriz" dedi.

Akyazıcı, "Konut stokunun yüzde 85-90'ı son derece güvensiz ve konforsuz. Bu konutların 30-50 yılı götürecek bir takati yok. Deprem olmasa dahi bunlar insanların yaşayacağı konutlar olmaz. Önümüzdeki 30 yılda da gayrimenkul sektörü en çok değer artışı olan, uzun vadeli bir yatırım dalı olacak" diye konuştu. Arsa fiyatları geri gitmeyeceğine göre bugün konut fiyatlarının en ucuz seviyesinde olduğunun söylenebileceğini kaydeden Akyazıcı, "Eğer çok büyük bir kriz ortamı olursa, belki insanlar icraya düşmemek için daha ucuza, malını, mülkünü değerinin yarı fiyatına satmak zorunda kalırlarsa düşebilir tabii ki" diye konuştu.

Konut fiyatları düşük kaldı

Akyazıcı, konut fiyatlarının düşük olduğunu söyledi. İnşaat şirketlerinin ürettikleri konutları bugün 2006'da ulaşılan fiyatların altında sattığını kaydeden Akyazıcı oysa maliyetlerin 2007 ve 2008'de hep arttığını dile getirdi. Akyazıcı bunun altında bir fiyat oluşmayacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kozmetikten-cikti-canan-yapiyla-yurtdisina-aciliyor_62849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!