Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kriz Kırsaldan Kente Büyük Göç Yaratabilir

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Tanrıvermiş, küresel ekonomik krizin etkisiyle önümüzdeki günlerde kırsaldan kente büyük göçlerin olacağını savundu. Türkiye ekonomisinin uluslararası hedeflerinden saptığını da ileri süren Tanrıvermiş, "Ülkemizde ciddi sosyal ve iktisadi politikaya ihtiyaç var" dedi.

Hürriyet Gazetesi
2 Kriz Kırsaldan Kente Büyük Göç Yaratabilir

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Tanrıvermiş, küresel ekonomik krizin etkisiyle önümüzdeki günlerde kırsaldan kente büyük göçlerin olacağını savundu.

Türk Kooperatifçilik Kurumu tarafından, Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesindeki Atatürk Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda "Küresel Krizin Kooperatifçilik Üzerine Etkileri" konulu panel düzenlendi.

Doç. Dr. Tanrıvermiş, krizin dünyaya ve Türkiye’de tarıma etkileri hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin bu küresel krizden birebir etkilendiğini belirten Tanrıvermiş, özelliklede tarım sektöründe ülkenin fakirleştiğini savundu. Türkiye ekonomisinin uluslararası hedeflerinden saptığını da ileri süren Tanrıvermiş, şunları söyledi:"Krizin etkisiyle önümüzdeki günlerde kırsaldan kente büyük göçler olacaktır. En önemlisi de ülkemizde herkesin önümüzdeki ilk üç ayı borçlanarak geçimini sağlamasıdır. Ülkemizde ciddi sosyal ve iktisadi politikaya ihtiyaç var. Küresel krizden kurtulabilmek için tarımı da içerisini alacak ciddi bir ekonomik paket hazırlanmalıdır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kriz-kirsaldan-kente-buyuk-goc-yaratabilir_65299.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • dünyamızda insanlar hep kırsaldan göç yapıyorlar. YANITLA
  • Dünyamızda daha çok TÜRKİYE'de göç yapılmaktadır. Bu da köylerden şehirlere yapılan göçlerdir. Bunun nedeni de şehirlerde teknolojinin daha çok gelişmiş olmasıdır. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!