Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kriz Küçük Ölçekli Firmalara Yaradı

İş yeri çözümlerinde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Regus, 6 ayda bir küresel şirketler çapında internet üzerinden gerçekleştirdiği anket sonuçlarını açıkladı. Firmanın, iş dünyası, ekonomik veriler, çevre yönetim sistemleri alanlarına dönük olarak, 75 ülkeden 15 bin firma (Türkiye’den de 159 firma) arasında yaptığı kriz sonrasını

yapi.com.tr
Kriz Küçük Ölçekli Firmalara Yaradı

İş yeri çözümlerinde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Regus, 6 ayda bir küresel şirketler çapında internet üzerinden gerçekleştirdiği anket sonuçlarını açıkladı. Firmanın, iş dünyası, ekonomik veriler, çevre yönetim sistemleri alanlarına dönük olarak 75 ülkeden 15 bin firma (Türkiye’den de 159 firma) arasında yaptığı kriz sonrasını değerlendiren anketine göre kriz, küçük ölçekli firmalara yaradı.

Türkiye’yi de kapsayan özel araştırma sonuçlarına göre Türkiye’deki küçük ölçekli firmalar, kriz döneminde gelirlerini yüzde 50 artırırken, önümüzdeki yıl için daha fazla büyüme bekliyorlar. Orta ölçekli şirketler ise gelirlerini yüzde 33 artırdı. 

Regus’un Türkiye’den 159 firma ile gerçekleştirdiği anketten çıkan diğer bir önemli sonuç da, Türk firmalarının yüzde 74’ünün enerji tasarruflu yatırımlar yapmak için hükümetten vergi teşviği bekledikleri yönünde.

Türk firmaların yüzde 18’i karbon salınımlarını ölçüyorlar

Ankete göre, dünya çapındaki küresel firmaların sadece  yüzde 19’u, kendileri tarafından salınan karbon ayak izini ölçüyorlar. Türkiye’den de 159 firmanın  katıldığı bu  anketten çıkan sonuca göre Türk firmaları arasında bu oran, küresel firmalara yakın bir sonucu ortaya koyuyor. Türk firmalarının da yüzde 18’i, karbon ayak izini ölçümlemekte.

Bu olumlu sonuçlara rağmen Türk firmalarının ekonominin düzeleceğine dair olan umutlarının ise azaldığı görüldü. Araştırma sonuçlarına göre Türk firmalarının yüzde 54’ü,  2011 yılına kadar ekonomik iyileşmenin tam hıza kavuşmayacağını düşünüyor. Aynı araştırma Türk şirketlerin çevreye duyarlığının ise artığını gösteriyor.

Regus, Türkiye'deki ofislerinin sayısını 8’e çıkaracak

Dünyanın yenilikçi çalışma alanı çözümleri sunan en büyük kuruluşu olan Regus, hemen her sektörden birey ve şirketin ihtiyaçlarına yönelik gereken her yerde, her şekilde ve gerektiği tüm zamanlarda çalışmalarının devamlılığını sağlamak için modern çalışma alanı çözümleri sunuyor. Regus, ofisten çalışan müşterileri için ise, bir ofis sahibi olmanın en kolay ve esnek yolunu sunuyor. Tam donanımlı ve mobilyalı, günlük, haftalık, aylık veya yıllık, tam veya yarı zamanlı, kurum gereksinimlerine göre özel yapılandırılmış ofislerin en büyük avantajı, kurumlara herhangi bir sermaye maliyeti yüklememesi. Regus, bir şirketin emlak maliyetlerini yüzde 60’a varan oranlarda düşürüyor.

Faaliyetlerine 1989 yılında Brüksel’de başlayan Regus’un 80 ülkede 450 şehirde bin noktada 500 bin müşteriye hizmet verdiğini kaydeden Regus Orta - Doğu Avrupa ve Balkanlar Başkan Yardımcısı Garry Gürtler, ellerinde 170 bin iş alanı ve 4 bin toplantı salonları bulunduğunu söyledi.  Türkiye’de 3’ü İstanbul, biri Ankara’da olmak üzere toplam 4 ofisleri olduğunu dile getiren Gürtler, “Hedefimiz 5 yıl içinde bu sayıyı 8’e çıkarmaktır. Özellikle Ankara ve İstanbul’da büyümek istiyoruz” diye konuştu.

Özellikle Türkiye’ye girmek isteyenlerin ilk etapta sundukları ofis hizmetlerini tercih ettiğini kaydeden Gürtler, ayrıca evden çalışan ya da prestij ofis arayanların da adres için kendi ofislerini tercih ettiğini ifade etti. Ofislerde toplantı odaları, masa, internet, sekreterlik hizmeti dahil her türlü hizmetin verildiğini aktaran Gürtler, sistemde günlük kiralamaların yanısıra 9, 12  ve en fazla 36 aylık kiralamaların yapıldığını belirtti. Fiyatlandırmanın metre kare yerine masa başına göre yapıldığını ileten Gürtler, “Fiyatlar kişi başına aylık 159 dolardan başlıyor, kullandığı ürün ve hizmetlere göre 600-700 dolara çıkabiliyor” diye konuştu.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kriz-kucuk-olcekli-firmalara-yaradi_80624.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!