Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Pronet Yeni Bursa Ofisiyle...

Krizde Alarm Sistemi Satışı Patladı

Pronet’in Genel Müdürü Metin Kastro, “2009 yılında ev ve işleri kullanıcılarında yaklaşık yüzde 40’lık bir artış gördük. Ayrıca yeni yapılan inşaat projelerinin yaklaşık yüzde 80’inde hırsızlık, yangın ve gaz dedektörlerinin kullanılmaya başlanmasının da bu artışta önemli bir etkisi var. Pazar son bir yıl içerisinde 60 milyon dolardan 100 milyon

Cumhuriyet Gazetesi
Krizde Alarm Sistemi Satışı Patladı

Türkiye’de kurduğu 50 bin aktif alarm sistemiyle yüzde 40’lık pazar payına ulaşan Pronet’in Genel Müdürü Metin Kastro krizle birlikte alarm sistemi taleplerinde artış yaşadıklarını belirterek “2009 yılında ev ve işleri kullanıcılarında yaklaşık yüzde 40’lık bir artış gördük. Ayrıca yeni yapılan inşaat projelerinin yaklaşık yüzde 80’inde hırsızlık, yangın ve gaz dedektörlerinin kullanılmaya başlanmasının da bu artışta önemli bir etkisi var. Pazar son bir yıl içerisinde 60 milyon dolardan 100 milyon dolara kadar büyüme gösterdi” dedi.

Kastro, son dönemlerde daha çok kapalı devre kamera sistemlerinin ilgi çektiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Cep telefonu, PDA ve kişisel bilgisayarlar aracılığıyla mekânları uzaktan izleme imkânı veren ürünler de güvenlik sistemleri arasında yerini almaya başladı. Kontrol sistemlerinde biyometrik uygulamalar giderek yaygınlaşıyor. Parmak izi, iris tarama, el tarama, yüz tanıma gibi sistemlerin gelecekte daha fazla kullanılacağını söyleyebiliriz.” Pronet, 2008 yılını 50 milyon dolar ciroyla kapattı, bu yıl için hedef 65 milyon dolar. 500’ü elektronik sistemlere yönelik olarak görev yapan 1300’ü aşkın çalışanı var.

http://www.yapi.com.tr/haberler/krizde-alarm-sistemi-satisi-patladi_74296.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!