Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Krizde Gayrimenkulden Daha Cazip Yatırım Aracı Yok”

Mia Park Satış Yöneticisi Ebru Tığrak, “Kriz ortamında gayrimenkulden daha cazip bir başka yatırım aracı yok. Gayrimenkulün karşılığı olan bir yatırım aracı olması ona olan ilgiyi her zaman canlı tutuyor” dedi. Yaşanan küresel krizin ve ekonomik çalkantıların emlak sektörüne etkilerini değerlendiren Ebru Tığrak, arsa arzının yetersiz olduğu

yapi.com.tr
“Krizde Gayrimenkulden Daha Cazip Yatırım Aracı Yok”

Pendik Kurtköy’de 139 aileye seçkin bir yaşam ortamı sunan ve Namberg İnşaat tarafından 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak satışa sunulan Mia Park’ın Satış Yöneticisi Ebru Tığrak, “Kriz ortamında gayrimenkulden daha cazip bir başka yatırım aracı yok. Gayrimenkulün karşılığı olan bir yatırım aracı olması ona olan ilgiyi her zaman canlı tutuyor” dedi. Yaşanan küresel krizin ve ekonomik çalkantıların emlak sektörüne etkilerini değerlendiren Ebru Tığrak, arsa arzının yetersiz olduğu İstanbul gibi bir şehirde seçkin yaşam alanları sunan, sosyal donatıları mevcut hiç bir projenin tüketici ilgisinden mahrum kalmayacağının altını çizdi.

Arsa arzının kısıtlı olması kadar deprem korkusu da ilgiyi canlı tutuyor

 Küresel krizin kaliteli konut projelerinden çok deprem öncesi yapılmış konutların satış ve fiyatlarını etkilediğine dikkat çeken Ebru Tığrak şunları söyledi.

“İstanbul’da deprem sonrası inşaa edilmiş, yaşanabilir alanları ve sosyal aktiviteleri mevcut kaliteli mekanların müşteri bulmak gibi bir sıkıntı yaşamadıklarını düşünüyorum. Özellikle Mia Park gibi müşteri beklentilerini maksimum ölçüde karşılayan, abartısız, ekonomik, estetik ve fonksiyonel projeler elinde bir miktar birikmiş parası olanlar için çok cazip. Bugün İstanbul’da belli bölgeler deprem sonrası konut imalatı için cazip hale geldi. Bunlardan biri de Pendik Kurtköy, Üniversiteler, havaalanı, Formula 1 pisti bölgeye ilgiyi artırırken bu ilginin 'Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi' ile artarak devam edeceği görüşündeyim”.

Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi Pendik Kurtköy’de konut fiyatlarını uçuracak

Hem dünyadaki hem de Türkiye’deki paranın kazanacağı yerlere gitmek istediğini, en sağlam limanın da bu anlamda gayrimenkul olduğunu belirten Mia Park Satış Yöneticisi Ebru Tığrak, “Doğru yerde ve doğru yapılan projeler yatırımcısına kazandırmaya devam edecek” dedi. Mia Park’ın da içinde olduğu Pendik Kurtköy’ün Kartal’da yapılacak Kentsel Dönüşüm Projesi ile daha da değerleneceğini vurgulayan Tığrak şunları söyledi:

“Yaklaşık 550 hektarlık alanı kapsayan ‘Kartal Dönüşüm Projesi’ büyüklüğü itibariyle dünyadaki kentsel dönüşüm projeleri içinde en üst sırada yer alıyor. Bu projede ana amaç, İstanbul’a yeni, planlı ve merkezi nitelik taşıyan bir ofis bölgesi inşa etmek. Bildiğimiz kadarıyla inşa edilecek alanların yaklaşık yüzde 60’ı ticari yönetim alanı olarak tasarlanmış. İstanbul’da 1,5 milyon m2 civarında A sınıfı ofis alanı olduğunu düşündüğümüzde, Kartal tek başına bunun yaklaşık 2 katına sahip hale gelecek. İşyerleri ekonomik gelişmenin yanısıra sosyal ve kültürel gelişmeye de yol açacak ve buradaki insanlar çalışacakları bölgeye en yakın yerleşim birimlerini seçecekler. Kurtköy’de onlardan biri ve altyapısı, bobyal donatıları ile yaşanabilecek ön gözde mekanlardan. Bu nedenle Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Kurtköy’de hem arsa hem de kaliteli konut fiyatlarını uçuracağına inanıyorum”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/krizde-gayrimenkulden-daha-cazip-yatirim-araci-yok_64441.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!