Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Krizde Libya’ya Geçti, 2 Milyar Doları Devirdi

Libya’daki ilk projesinin temelini 14 ay önce atan Rönesans Gayrimenkul, ülkede 2 milyar dolarlık iş hacmine ulaştı.

Milliyet Gazetesi
Krizde Libya’ya Geçti, 2 Milyar Doları Devirdi

Rönesans Gayrimenkul, BAB Trabolous Projesi içinde yer alan Zumurrud Alışveriş Merkezi’ni Türkiye’deki büyük perekande gruplarının temsilcilerine tanıttı. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rönesans Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil Yanıkömeroğlu, Libya’da Libyan Investment & Development Company (Lidco) ortaklığıyla alışveriş merkezi, otel, ofis binaları ve konutlardan oluşan BAB Trabolous Projesi’nin yanı sıra 6 fakülte binası ve 5 havaalanı inşa ettikerini söyledi.

Rönesans’ın Libya’da yaptığı işlerin toplam büyüklüğünün 2 milyar dolara ulaştığını açıklayan Yanıkömeroğlu şunları söyledi:

“Biz aslında Libya pazarına girmekte çok geç kaldık ama ortağımız Lidco burada çok tanınan bir şirket. Libya Hükümeti’nin kurduğu Lidco, devletin fon imkânlarını kullanan bir firma.”

En büyük AVM’yi yapıyor

Zumurrud Alışveriş Merkezi’nin Kuzey Afrika’nın en büyük alışveriş merkezi olacağını söyleyen Kamil Yanıkömeroğlu, “75 bin metrekaresi kiralanabilir, 150 bin metrekare inşaat alanı bulunan Zumurrud Alışveriş Merkezi, 180 milyon dolara mal olacak” dedi. Proje kapsamında150 bin metrekarelik iş merkezi, 5 yıldızlı otel, 1500 konut ve yatırımı İtalyan bir şirket tarafından gerçekleştirilen hastane inşa edeceklerini anlatan Yanıkömeroğlu, BAB Trabolous Projesi’nin toplam maliyetinin 1 milyar dolar olduğunu açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/krizde-libyaya-gecti-2-milyar-dolari-devirdi_75062.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!