Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Krize Rağmen En Çok Eleman İhtiyacı Yapı Sektöründe

Ülkemizin en çok tercih edilen online insan kaynakları sitesi kariyer.net, 2009 yılı başından bu yana olan istatistiklerini açıkladı. kariyer.net’in rakamlarına göre, 2009 yılının ilk üç ayında en çok ilan yayınlanan pozisyon 'satış temsilcisi' olurken, en çok eleman arayan sektör ise 'yapı' oldu. Krizden en çok etkilenen sektörlerden biri olarak

yapi.com.tr
1 Krize Rağmen En Çok Eleman İhtiyacı Yapı Sektöründe

Online insan kaynakları sitesi kariyer.net, 2009 yılı başından bu yana olan istatistiklerini açıkladı. İstatistikler, en çok eleman ihtiyacı bulunan sektör ve pozisyonların yanısıra en çok başvuru yapılan sektör ve pozisyonları da içeriyor.

kariyer.net’in rakamlarına göre, 2009 yılının ilk üç ayında en çok ilan yayınlanan pozisyon 'satış temsilcisi' olurken, en çok eleman arayan sektör ise 'yapı' oldu. Krizden en çok etkilenen sektörlerden biri olarak gösterilen 'yapı' sektörünün halen en çok iş ilanı yayınlayanlardan biri olmasının nedeni ise sektörün belirli bir hacmi korumaya devam ediyor oluşu. Bunun yanı sıra son dönemde en çok ilan yayınlayan sektörler arasında sağlık, tekstil ve turizm başı çekiyor. Ayrıca bilişim, gıda, hizmet, kimya ve telekom da en çok ilan yayınlayan sektörler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Şirketlerde en çok eleman ihtiyacı olan pozisyonların ilk sırasında 'satış temsilcisi' yer alıyor. Diğer pozisyonlar ise sırasıyla, aktif satış temsilcisi, muhasebe elemanı, sekreter, satış danışmanı, kasiyer, yönetici asistanı, mağaza müdürü, makine mühendisi ve inşaat mühendisi olarak sıralanıyor.

kariyer.net veritabanına son 3 ayda en çok başvuru alan ilk 10 pozisyonda ilk sırada 'tıbbi mümessil' pozisyonu bulunuyor. 'Satış temsilcisi' ikinci, 'muhasebe elemanı' üçüncü sırada yer alıyor. En çok tercih edilen diğer pozisyonlarsa 'satış danışmanı', 'müşteri hizmetleri elemanı', 'aktif satış temsilcisi', 'satış sorumlusu', 'muhasebe sorumlusu', 'mağaza müdürü', 'yönetici asistanı', 'yönetici adayı', 'depo elemanı' ve 'inşaat mühendisi' olarak sıralanıyor.

Son 3 ayda en çok başvuru alan sektörlere bakıldığında ise ilk üç sırada ilaç sanayi,  bankacılık ve mağazacılık geliyor. En çok başvuru alan diğer sektörler sırasıyla, inşaat, otomotiv, hızlı tüketim malları, gıda, bilişim, sigortacılık, telekomünikasyon, danışmanlık, perakende ve turizm olarak listeleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/krize-ragmen-en-cok-eleman-ihtiyaci-yapi-sektorunde_67537.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ilanların büyük bir kısmının sadece ve sadece reklam amaçlı olduğuna inanıyorum. ihtiyaçtan olsaydı birebir görüştüğüm internet ilanları bile şu anda ihtiyacımız yok deniyor. Kısacası çok ucuza iyi bir reklam yapıyorlar. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!