Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KSV İnşaat Sektörüne Kalifiye İşgücü Kazandırıyor

4857 nolu İş Kanunu'nda yapılan değişiklikle, eğitim faaliyetlerini artıran Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV), 2009 / Ocak ayından itibaren Mersin, İstanbul, İzmir, Çanakkale olmak üzere 4 ilde toplam 15 kursla sektöre 405 usta kazandırdı. 2009 yılında Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilmesi

yapi.com.tr
KSV İnşaat Sektörüne Kalifiye İşgücü Kazandırıyor

Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV), Türkiye’nin dört bir yanında geliştirme ve uyum kursları yaparak inşaat sektörüne kalifiye eleman yetiştiriyor. 'Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı', 'Sıvacılık', 'İnşaat Boyacılığı' ve 'Yapı Yalıtımcılığı' alanlarında geliştirme ve uyum kursları düzenleyen KSV, sektörde çalışan işgücünün teknolojik gelişmelere uyumunun sağlanmasını hedefliyor.  

Sektörde kalifiye, bilgili, el becerisi artırılmış kullandığı malzemenin fiziğini bilen bu malzemeye ait teknolojilerle donatılmış çağdaş, belgeli ustaların çalışmasının öneminin bilincinde olan KSV, 2003 yılından bu yana yaptığı kurslarla sektöre 2910 belgeli usta kazandırdı.

4857 nolu İş Kanunu'nda yapılan değişiklikle, eğitim faaliyetlerini artıran KSV, 2009 / Ocak ayından itibaren Mersin, İstanbul, İzmir, Çanakkale olmak üzere 4 ilde toplam 15 kursla sektöre 405  usta kazandırdı. 2009 yılında Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilmesi planlanan 33 kursla, toplam 1.500 ustaya ulaşılması hedefleniyor.

Uyum kurslarında ustalar, 30 saati teorik, 20 saati pratik olmak üzere 50 saatlik eğitimden geçiyor. Avrupa Birliği kriterlerine uygun eğitimler veren KSV, bu kursların sonucunda başarılı olan ustalara Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı ulusal ve uluslararası geçerliliği olan 'Kurs Başarı Belgesi' veriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ksv-insaat-sektorune-kalifiye-isgucu-kazandiriyor_68422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!