Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Küçük Başkandan Çevre ve Ulaşım Vurgusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık koltuğuna oturan 10 yaşındaki Mustafa Utku Burgut, İstanbul’u tüm dünyaya duyurmak ve herkesin İstanbul’u gezip görmesi için şehrin tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, “Suyun dikkatli kullanılması konusunda eğitim verilmesi gerekiyor. Atıksuların temizlenerek tekrar

yapi.com.tr
Küçük Başkandan Çevre ve Ulaşım Vurgusu

stün zekalı çocukların eğitim gördüğü Beyazıt Ford Otosan İlköğretim Okulu öğrencileri ile öğretmenleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret ettiler. Başkan Kadir Topbaş, makamını 4. sınıf öğrencisi Mustafa Utku Burgut’a bıraktı.

Başkanlık koltuğuna oturan 10 yaşındaki Mustafa Utku Burgut, idealinin belediye başkanlığına seçilmek olduğunu belirterek, “Bugün bu koltuğa bir günlük oturmuş olabilirim, ama gelecekti idealim bu koltuğa sürekli oturmak” dedi. Başkan Kadir Topbaş da bu söze ‘İyi, rakip olacak yaşta değilsin’ esprisiyle karşılık verdi.

Okul sayısının arttırılmasını, ihtiyacı olan öğrencilere yeniden burs verilmesini, çocuklara oyun ve spor alanları yapılmasını isteyen Küçük Başkan Burgut, bu projelerde mutlaka engelli çocukların da düşünülmesi gerektiğini ve belediyenin tüm projelerinde engelli vatandaşların göz önünde bulundurulmasını istedi. Üstün zekalı çocuklara eğitim veren Beyazıt Ford Otosan İlköğretim Okulu’nun bazı ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Burgut, Özel Kalem’i arayarak Mayıs ayında bu okulun ihtiyaçlarını yerinde görmek için randevu alınmasını istedi.

İstanbul’u tüm dünyaya duyurmak ve herkesin İstanbul’u gezip görmesi için şehrin tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, “Suyun dikkatli kullanılması konusunda eğitim verilmesi gerekiyor. Atıksuların temizlenerek tekrar kullanılması çalışmalarına hız verelim. Orman alanlarını arttıralım. Bir İstanbul müzesi yapalım ve İstanbulumuzu tüm dünyaya tekrar duyuralım” dedi.

Okul arkadaşlarının isteklerini de alan Burgut, arkadaşlarının sanatçılar sokağı ve bilgi evi isteklerinin de hemen yerine getirilmesi talimatını verdi. Karayolundaki trafik yükünün deniz ve raylı sisteme aktarılarak toplu taşımanın teşvik edilmesini de isteyen Burgut, “Marmaray projesinin hızlandırılmasını ve iki kıta arasında Marmaray gibi birkaç tane daha tüp geçit yapılmasını istiyorum. Ayrıca, araçların ve yayaların hareketlerini tespit ederek çalışan trafik ışıkları olmalı ve duyurular yapmak üzere belediye radyosu kurulmalı” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da İstanbul’u geleceğe hazırladıklarını belirterek, “Siz başkan oluncaya kadar projelerimiz biter; siz de sosyal projelere ağırlık verirsiniz. Trafik ışıklarının yoğunluğa göre çalışmasını sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Trafik ve hava durumunu bildirmek için radyo kurmayı düşündük, ancak yasal engel var” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kucuk-baskandan-cevre-ve-ulasim-vurgusu_68471.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!