Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Küçükçekmeceliler Başkandan Güvence Aldı

Küçükçekmeceliler Başkandan Güvence Aldı

Zamaneni planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evlerinin yıkılacağı iddiaları gündeme gelen Küçükçekmeceliler, Belediye Başkanı Aziz Yeniay’dan yıkım olmayacağına dair güvence aldı.

Dün, Küçükçekmece Fatih Camii önünde toplanan, çoğu Gültepe Mahallesi sakini Küçükçekmeceliler, belediye tarafından asılan yeni imar planı doğrultusunda evlerinin yıkılacağı iddiasıyla belediye binasına yürüdü. Belediyede önce Başkan Yardımcısı Hüseyin Oflaz, daha sonra da Belediye Başkanı Aziz Yeniay’la görüşen Gültepe Mahallesi sakinleri, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evlerinin yıkılmayacağı ve kamulaştırılmayacağı yolunda Başkan’dan güvence aldı. Kentsel Dönüşüm Projesi’nin, deprem bölgesinde yer alan Küçükçekmece için bir lüks değil, zorunluluk olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Aziz Yeniay, “Burada önemli olan, mevcut binaların aynen korunması değil, bizden sonraki nesillerin de yaşayabileceği sağlam ve sağlıklı bir ortam oluşturmak.” diye konuştu. Askıdaki imar planının bir öneri olduğunu belirten Yeniay, vatandaşların bir ay boyunca plana itiraz etme haklarının bulunduğunu ve imar planının, gelecek talepler doğrultusunda şekilleneceğini dile getirdi. Basında yer alan “100 bin ev yıkılacak” şeklindeki haberleri de yalanlayan Başkan şöyle konuştu: “Benim söylediğim şudur; Küçükçekmece’deki 220 bin konutun en fazla 70 bini gerçekten kaliteli. 150 bini zaten zaman içinde mecburen dönüşümden geçecek. Ama nedense gazetelere böyle yansıdı.”

Başkan’ın konuşmasından sonra vatandaşlara Aziz Yeniay imzalı “Kentsel dönüşüm yıkım değildir” ifadesinin de yer aldığı “Kentsel dönüşüm nedir ne değildir?” başlıklı yazının örneği dağıtıldı. Tapularını henüz almaya başlayan ve kimileri hâlâ tapu borcu ödeyen vatandaşlar adına konuşan Sevgi Düzgün, belediyeden ayrılırken, “Başkan’ın söyledikleri tatmin edici. Ancak elbette işin takipçisi olacağız. Bizler burada 40 yıldır yaşayan insanlarız. Tam tapumuzu aldık derken evimizden olmak istemiyoruz. Ama elbette sağlıklı ve düzgün bir çevrede yaşamak bizim de arzumuz.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kucukcekmeceliler-baskandan-guvence-aldi_32216.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!