Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kuleli Askeri Lisesi Binası Yenileniyor

İstanbul Boğazı'nın tarihî binalarından biri olan Kuleli Askeri Lisesi, İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan çalışmalarla yenileniyor. İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamaya göre, lise binasındaki çalışmalar, güçlendirme, çatı onarımı, dış cephe restorasyonu ve deniz cephesi aydınlatma işlerini kapsıyor.

Zaman Gazetesi
Kuleli Askeri Lisesi Binası Yenileniyor

STRONG>İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamaya göre, Kuleli Askeri Lisesi binasındaki çalışmalar, güçlendirme, çatı onarımı, dış cephe restorasyonu ve deniz cephesi aydınlatma işlerini kapsıyor. Binada, altyapı ve üstyapı güçlendirme, çatı karkas tamiri, örtü ve yalıtımının yenilenmesi, kulelerin onarılması, dış cephe temizlik, sıva ve taş onarımları, deniz cephesi ahşap doğramaları, iç mekanlarda yapılan dönem araştırmaları, uygulamaya ilişkin detay projelerinin hazırlanması ve revize edilmesi, LED aydınlatma (ışıklandırma) işlerinin tamamına yakını gerçekleştirildi.

Altyapı güçlendirme çalışmaları tüm bina çevresinde tamamlanırken, üstyapı güçlendirme, duvarlara açılan kanallara karbon ip döşenerek sağlandı. Güçlendirme çalışmaları kapsamında yığma bina, 9 yerden dilatasyon derziyle bölündü.

Çatıdaki tamir, yenileme, tüm çinko, parapet duvarı gibi işleri ise bitirilmiş durumda. Kulelerin karkas tamirleri, ahşap, keçe ve kurşun kaplama işleriyle kule teraslarının yalıtımları ve bakır alem altın varakla tamamlandı. Tarihî binada güçlendirme, dış cephe restorasyon işi ise halen devam ediyor. Denize bakan cephe ve şehitler kapısına kadar olan blokların işlerinin de mart ayında tamamlanması planlanıyor.


 

ETİKETLER: restorasyon
http://www.yapi.com.tr/haberler/kuleli-askeri-lisesi-binasi-yenileniyor_84940.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!