Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kültür Başkenti İstanbul Guardian'da...

İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmesiyle birlikte, İngiliz gazeteleri, özellikle hafta sonu eklerinde ve gezi yazılarında İstanbul'a geniş yer veriyor. Guardian gazetesi, bugünkü sayısında hem bir gezi yazısını, hem de detaylı bir seyahat rehberini İstanbul'a ayırdı. Gazetenin gezi yazarı Jan Morris'in kaleme aldığı "İstanbul:

CNN Türk
Kültür Başkenti İstanbul Guardian'da...

İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmesiyle birlikte, İngiliz gazeteleri, özellikle hafta sonu eklerinde ve gezi yazılarında İstanbul'a geniş yer veriyor. Guardian gazetesi, bugünkü sayısında hem bir gezi yazısını, hem de detaylı bir seyahat rehberini İstanbul'a ayırdı. Gazetenin gezi yazarı Jan Morris'in kaleme aldığı "İstanbul: Kültür Kulübü" başlıklı yazıda, İstanbul'un "kültür başkenti" sıfatını fazlasıyla hak ettiği belirtildi.

"Tarihi, canlı entelektüel yaşamı ve kendine has tarzıyla İstanbul, hepimiz için bir kültür başkenti" diyen Morris, Topkapı Sarayı ve Ayasofya Camisinden bahsederek, İstanbul'un tarih boyunca birçok kültüre ev sahipliği yaptığını vurguladı.

Guardian, bugünkü sayısında ayrıca İstanbul'la ilgili detaylı bir seyahat rehberine yer verdi.

Yazar Jason Goodwin, İstanbul Modern Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, Manga müzik grubu gibi çeşitli kişilerin seçtiği, "İstanbul'daki en favori mekanlarından" derlenen rehberde, Rüstem Paşa Camisinden, Sahaflar Çarşısı ve Yerebatan Sarayına, Kanlıca'dan, adalara, Üsküdar bitpazarından gece kulübü Babylon'a kadar çok sayıda mekan yer aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kultur-baskenti-istanbul-guardianda-_76002.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!