Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kültür ve Turizm Bakanı Günay: 'Abant'ta Bakanlığın İzin Verdiği Otel Planı Yok'

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Abant Gölü’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izni ya da bilgisi dahilinde bir otel yapımının söz konusu olmadığını açıkladı. Günay’ın açıklamasında göre Abant’ta ‘turistik tesis yapılması ve bölgenin turizm merkezi ilan edilmesi’ talebi, Bolu Valiliği’nden geldi; Kültür ve Turizm Bakanlığı ise yanıt yazısında sadece

Radikal Gazetesi
Kültür ve Turizm Bakanı Günay: 'Abant'ta Bakanlığın İzin Verdiği Otel Planı Yok'

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Abant Gölü’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izni ya da bilgisi dahilinde bir otel yapımının söz konusu olmadığını açıkladı.

Günay’ın açıklamasında göre Abant’ta ‘turistik tesis yapılması ve bölgenin turizm merkezi ilan edilmesi’ talebi, Bolu Valiliği’nden geldi; Kültür ve Turizm Bakanlığı ise yanıt yazısında sadece böyle bir talep konusunda izlenilmesi gereken süreci’ anlattı, herhangi bir onay vermedi. Açıklamada şöyle denildi:

“Bolu Valiliği’nin Abant Gölü Tabiat Parkı yakın çevresinde turizm tesisi yapılması ve turizm merkezi ilan edilmesi talebi üzerine Bakanlığımız teknik personeli yerinde inceleme yapmıştır. Söz konusu alanın bir kısmının Tabiat Parkı içinde kalması ve alana ulaşımın Tabiat Parkı içinden sağlanmasından dolayı parka ilişkin 1/10 bin ölçekli Uzun Devreli Gelişme Planı’nda konunun değerlendirilerek, taleple ilgili düzenlemenin yapılması gerektiği ve Uzun Vadeli Gelişme Planı’ndaki düzenlemeyi takiben değişikliğe ilişkin sürecin Valilikçe sonuçlandırılmasının ardından Bakanlığımızın konuyu inceleyeceği ifade edilmiştir. Haberde belirtilenin aksine Bakanlığımızca uygun görüş verilmemiş, sadece Valiliğin görüşü üzerine süreç anlatılmıştır.”

Radikal Gazetesi, ‘Abant’ı otel yapabilmek için mahvetmişler’ başlığıyla verdiği haberde, Bolu Valiliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı arasındaki yazışmalara dikkat çekmişti.

Haberde Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar’ın daha önce Radikal’e yaptığı açıklamada ‘Abant’ta otel veya turizm alanı yapılmasının kesinlikle söz konusu olmadığını’ söylediği hatırlatılmış; ancak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bolu Valiliği arasındaki yazışmaların bunun tersini gösterdiği belirtilmişti.

 

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/kultur-ve-turizm-bakani-gunay-abantta-bakanligin-izin-verdigi-otel-plani-yok_78714.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!