Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kumdan Şehrin Kum Paralarını Çaldılar

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ndeki Beach Park bünyesinde yerli yabancı 50 heykeltıraşın çalışmasıyla 1000 metrekare alanda kurulan ve 20 Haziran'da törenle açılan 2. Uluslararası Kum Heykeller Festivali'nde sergilenen heykellere hırsız dadandı.

Radikal Gazetesi
Kumdan Şehrin Kum Paralarını Çaldılar

ntalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ndeki Beach Park bünyesinde yerli yabancı 50 heykeltıraşın çalışmasıyla 1000 metrekare alanda kurulan ve 20 Haziran'da törenle açılan 2. Uluslararası Kum Heykeller Festivali'nde sergilenen heykellere hırsız dadandı. Her gece heykellerin bir parçasını çalan hırsızlar, son olarak 'Ali Baba ve Kırk Haramiler' çalışmasında değerli eşyaları simgeleyen kumdan para ve kolyeleri çaldı. Sabah festival alanına geldiklerinde şok geçiren yetkililer, kumdan yapılan paraların maddi değerinin olmadığını, bu hırsızlığa anlam veremediklerini belirtti. Kum Heykeller Festivali Türkiye Sorumlusu Çağdaş Alagöz, "Eserlere verilen zararları engellemek mümkün değil. Her gün kontrol edip çalınan parçaların yenisini yapıyoruz. Geçen gün heykelin birinin sakalını çaldılar. Son olarak da haramilerin paraları gitmiş" dedi. Alagöz, bir gün içinde kumdan paraların ve kolyelerin yenisini yaptıklarını belirtti.

Sıcaklayan ziyaretçiye sprey duş hizmeti
Kum Heykeller Festivali'ni gündüz gezmek isteyen tatilcileriyse 'soğuk' bir sürpriz bekliyor. 43 derece sıcak altında festivali dolaşıp bunalan tatilci-lere sprey duş imkânı sunuluyor. Buz gibi suyun püskürtüldüğü sprey duşun altına giren tatilciler, heykelleri sıcaktan etkilenmeden dolaşma fırsatı buluyor. Yetkililer 20 dakikada dolaşılan kum heykelleri gündüz vakti gezmek isteyenlerin sıcaktan etkilenmemesi için, gezi yolu üzerine kurulan beş sprey duştan su püskürtüldüğünü belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kumdan-sehrin-kum-paralarini-caldilar_55681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!