Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kumkapı Limanı Yenileniyor

Fatih’teki Kumkapı Balıkçı barınağı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından, 30 milyon liralık yatırımla yenileniyor. İBB tarafından yapımı planlanan “Kumkapı Tekne Parkı Projesi” kapsamında rıhtım ve dalgakıran yenilenerek güçlendirilecek, dip taraması ve yüzer iskeleler yapılacak.

yapi.com.tr
Kumkapı Limanı Yenileniyor

Kumkapı Balık Hali’nin 2 yıl önce Gürpınar’a taşınmasının ardından aynı bölgede bulunan Kumkapı Balıkçı Barınağı’nın önce marina yapılması planlanmış daha sonra vazgeçilmişti. Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, rıhtım, dalgakıran, dip taraması alanı ve yüzer iskeleleri için planlanan proje alanı 89 bin metrekare. Dalgalara karşı yenilenecek olan 600 metre uzunluğunda ve su seviyesinden 7 metre yüksekliğindeki dalgakıran için, 335 bin 550 ton dolgu yapılacak. Balıkçı tekneleri ve römorkörlerin daha iyi yanaşabilmesi için ayrıca yaklaşık 20 bin metrekarelik dip taraması ve yaklaşık 55 bin metreküp kazı düşünülüyor. Ayrıca barınak içine sahil hattına dikey konumda 2 adet 66 metrelik ve bir adet de 78 metrelik olmak üzere 3 yüzer iskele inşa edilecek.

12 ayda inşa edilecek

Kumkapı Tekne Parkı Projesi’nin inşaat aşaması yaklaşık 12 ay sürecek olup 100 kişi görev alacak. İşletme aşamasında yılda 12 ay hizmet verecek, 20 kişi görev alacak. Yapılacak hafriyat vb. her türlü faaliyet sırasında kültür ve tabiat varlığına rastlanması durumunda çalışma durdurulup, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne haber verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kumkapi-limani-yenileniyor_160451.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!