Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kurduğu Fabrikalara Rakip Oldu

Modüler mutfak üreticisi Lineadecor, Kuzey Kıbrıs ve İsrail'den sonra Kazakistan'a girecek. Herkes onları yabancı bir marka zannediyor. Aslı

Sabah
Kurduğu Fabrikalara Rakip Oldu

b>Modüler mutfak üreticisi Lineadecor, Kuzey Kıbrıs ve İsrail'den sonra Kazakistan'a girecek.

Herkes onları yabancı bir marka zannediyor. Aslında bunun zorluğunu çekseler bile, global düşündükleri için iç pazarda bu bilinmezliğe razı oluyorlar. Lineadecor, bir modüler mutfak markası. Yaklaşık 6 yıldır Türkiye'de A ve B plus olarak adlandırılan üst gelir grubuna hitap eden mutfaklar üretiyorlar. Bir de New Line adı altında daha çok orta sınıfa hitap eden markaları var.

1980'de 6 arkadaşın biraraya gelerek kurduğu şirket, ahşap endüstrisi için makine, ekipman ve teknoloji ithal etmekle işe başladı. Daha sonra sektöre ciddi yatırım yapmak isteyen Tepe, Mopa gibi gruplara, son teknoloji ile donatılmış fabrikalar kurdular. Toplu konut seferberliğinin başladığı dönemde ise büyük müteahhitlik firmalarına toplu mutfak üretimine başladılar.

Dekor Ahşap Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ercan Ecemiş, aslında mutfakta marka yaratmaya 1994 krizinden sonra karar verdiklerini anlatıyor.

İHRACAT YAPIYOR
1997 yılı geldiğinde artık perakende sektörü için bir marka yaratmak gereklilik halini almıştı. Kollar sıvandı. İstanbul Samandıra'da global düşünen ortaklar, markaya yabancı bir isim koymayı uygun gördüler. İsim yurtdışı için iyiydi. Ancak yerli piyasada herkes onları yabancı zannediyordu. Bu da ilk başlarda müşteri kitlesinin düşünülenden daha dar olmasına neden oldu.

Bunun üzerine New Line adıyla bir de daha alt gelir grubuna hitap eden yeni bir marka yaratıldı. Lineadecor'un 41, New Line'ın 20 mağazası var.

İtalyan Scavolini ile işbirliği yapan şirket, K. Kıbrıs, Bulgaristan, İsrail'den sonra şimdi de Kazakistan'da mağaza açmaya hazırlanıyor. İki yıldır ihracat yapan firma, üretiminin büyük bölümünü iç pazara sunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kurdugu-fabrikalara-rakip-oldu_6117.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!