Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Küresel Isınma Çocuğu Daha Sert Vuracak

UNICEF, küresel ısınmanın çocukları nasıl etkileyeceğini gözler önüne seren bir rapor hazırladı. 'İklim Değişikliği ve Çocuklar' başlıklı raporda, harekete geçilmezse çocukların tahmin edilenden çok daha fazla etkilenecekleri anlatılıyor.

Radikal GazetesiNICEF, küresel ısınmanın çocukları nasıl etkileyeceğini gözler önüne seren bir rapor hazırladı. 'İklim Değişikliği ve Çocuklar' başlıklı raporda, harekete geçilmezse çocukların tahmin edilenden çok daha fazla etkilenecekleri anlatılıyor.

Bu büyük doğal felaketin, öncelikle bin yıllık kalkınma hedefleri ve insan hakları önünde çok büyük bir engel olduğunu söyleyen UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Lila Pieters, "Bu bizim için özellikle çocuk yoksulluğunun ortadan kaldırılamaması anlamına geliyor. Tsunami, deprem ve kuraklıkların ekonomiye ne denli olumsuz yansımaları olduğunu yaşadık ve gördük. Eğer ekonomik gücünüz yoksa yatırım yapamazsınız ve yoksullukla mücadele edemezsiniz" diyor. Uzmanlar küresel ısınmadan kaynaklanan doğal afetlerin ishal, sıtma, kolera gibi hastalıkları geri getirebileceğini düşünüyor. Bundan en çok çocuk ve kadınlar etkilenecek; zararın boyutu düşük gelirli ailelerin çocukları için daha büyük olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuresel-isinma-cocugu-daha-sert-vuracak_58015.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!