Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Küresel Isınma ve 'Açlık'

Geçtiğimiz yıllarda hububat fiyatlarında yaşanan rekor artış, az gelişmiş ülkelerde açlık ve yoksulluk tehlikesini gündeme getirdi...

ntvmsnbc
1 Küresel Isınma ve 'Açlık'

eçtiğimiz yıllarda hububat fiyatlarında yaşanan rekor artış, az gelişmiş ülkelerde açlık ve yoksulluk tehlikesini gündeme getirdi...

Hızlı nüfus artışı,tarımsal alanlarda verimliliğin azalması, tarım ürünleri üretimine istenilen yatırımların yapılmaması ve yeryüzünde besinlerin dağılımındaki yetersizlikler de ciddi fiyat artışlarına neden oldu.

Uluslararası kuruluşların geçtiğimiz yıl gıda savaşlarına doğmasına neden olacak bir gelişme olarak gösterdiği bu durum Mısır, Haiti, Özbekistan ve Endonezya gibi ülkelerde kitlelerin sokağa çıkmasına neden oldu.

Bu arada petrol fiyatlarının hızla artmasıyla biyoyakıt üretimine olan ilginin artması buğday, mısır piyasası üzerinde fiyat baskısı yarattı.

Global ekonomik krizle durgunluğun gündeme gelmesi ve artan yağışlarla hububat fiyatlarında  düşüş izlenirken temmuz 2009-haziran 2010 sezonunda buğday üretiminin de 35 milyon ton düşmesi bekleniyor.

Uluslararası hububat konseyi'nin raporuna göre  buğday üretimindeki bu azalmaya rağmen stoklar 8 milyon ton artışla 168 milyon tona ulaşabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuresel-isinma-ve-aclik_70981.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • halen afrikadaki insanlar açken, mısırı enerji için üretmek,tüketmek tam bi saçmalık. bu enerji politikasını kınıyorum. türkiyenin bu konuda geri kalması için de her şeyi yapıcam. atık yağları kullanalım, çöp gazını kullanalım ama temiz gıdayı kirletmeyelim!!! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!