Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kurul Üyeleri Soruşturulacak

Kültür Bakanlığı, Tuzla Ayazma’daki yüzyıllık çınar ağaçlarının bulunduğu sit alanına inşaat yapmasına izin veren AKP’li Tuzla Belediyesi’ne aynı günde iki farklı karar veren 5 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyeleri hakkında soruşturma izni çıkardı.

Cumhuriyet GazetesiKültür Bakanlığı, Tuzla Ayazma’daki yüzyıllık çınar ağaçlarının bulunduğu sit alanına inşaat yapmasına izin veren AKP’li Tuzla Belediyesi’ne aynı günde iki farklı karar veren 5 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu üyeleri hakkında soruşturma izni çıkardı.

İçindeki yüzyıllık tescilli çınar ağaçlarının bulunduğu, 9 yıldır sit alanı olarak belirlenen Ayazma’daki alanda Tuzla Belediyesi bu yılın başında nikâh salonu inşaatının temelini attı. 5 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu 10 Ekim 2007’de inşaat için “İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden rapor beklenmesi” kararını, ardından aynı gün “ağaçların zarar görmemesi koşuluyla inşaata izin verilmesi” kararını vermişti.

Halkın şikâyetini inceleyen Kültür Bakanlığı aralarında 5 No’lu Kültür ve Tabiatı Koruma Kurulu Başkanı Zinnur Böyükgöz, Büyükşehir Belediye Temsilcisi Uğur İnan ve Tuzla Belediye Temsilcisi Münir Turan’ın da bulunduğu 8 kişi için soruşturma izni verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kurul-uyeleri-sorusturulacak_64486.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!