Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kurulsuz Kamu İhale Kurulu: "Endişemiz Var"

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, Kamu İhale Kurulu üyelerinin görev sürelerinin 16 Nisan'da dolacağını belirterek "Kurulsuz bir Kamu İhale Kurumu olacağı endişemiz var" dedi.

Referans Gazetesib>Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, Kamu İhale Kurulu üyelerinin görev sürelerinin 16 Nisan'da dolacağını belirterek "Kurulsuz bir Kamu İhale Kurumu olacağı endişemiz var" dedi.

Kamu İhale Kurumu (KİK) ile Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın (İNTES) birlikte düzenlediği “Kamu İhale Kanunu İkincil Mevzuat Değişiklikleri Değerlendirme Toplantısı” dün Sheraton Oteli'nde yapıldı. Toplantıda konuşan KİK Başkanı Hasan Gül, KİK'in 5 yılda yaptığı ikincil mevzuat düzenlemeleri sonucunda oluşan tecrübesi çerçevesinde, geniş bir değerlendirme çalışması başlattığını ve bunu ilgili taraflarla paylaştığını anlattı. Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren de kurul üyelerinin görev süresinin 16 Nisan'da dolacağını hatırlatarak Meclis'te bekleyen değişiklik taslağının yetişmeyeceğinin görüldüğünü söyledi. Eski haliyle kurul üyelerinin seçiminin gerçekleştirilmesi gerekeceğini, ancak ilgili kuruluşların hâlâ adaylarını belirlemediğini hatırlatan Eren, “16 Nisan'da kurulsuz bir Kamu İhale Kurumu olacağı endişemiz var. İlgililere sesleniyorum, bu konuda tedbir alınsın” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kurulsuz-kamu-ihale-kurulu-endisemiz-var_53255.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!