Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kuşadası'nda İhale ve Hesaplar Sayıştay'a Gidiyor

Kendi yönetimi dönemindeki belediye meclis üyeleri ile iki bilirkişinin hazırladığı denetim kurulu raporuyla, 29 ihalesi kuşkulu bulunan ve "Belediyeyi bilerek zarara uğrattığı" iddiaları gündeme gelen Kuşadası eski Belediye Başkanı Fuat Akdoğan’a bir şok da yeni meclisten geldi.

Hürriyet Gazetesi
Kuşadası'nda İhale ve Hesaplar Sayıştay'a Gidiyor

Kendi yönetimi dönemindeki belediye meclis üyeleri ile iki bilirkişinin hazırladığı denetim kurulu raporuyla, 29 ihalesi kuşkulu bulunan ve "Belediyeyi bilerek zarara uğrattığı" iddiaları gündeme gelen Kuşadası eski Belediye Başkanı Fuat Akdoğan’a bir şok da yeni meclisten geldi. Mecliste, Akdoğan’ın 2008 faaliyet raporu oybirliğiyle reddedildi. Denetim kurulu raporu ise mecliste okundu. DSP Grup Sözcüsü Yusuf Güneş, raporun 2008’i kapsadığını belirterek, "Son beş yıllık icraatın tümünün incelemesini Sayıştay’a gönderelim" önerisini getirdi. Başkan CHP’li Esat Altungün ise denetleme kurulu raporunu oylamayacaklarını, bilgi amaçlı okuduklarını, 2008’e ait bölümü incelenmesi için Sayıştay’a ulaştırılacağını bildirdi.

Hangi ihaleler kuşkulu

Aydınlatma direği alımı, yazıcı, kartuş, toner, harici kartuş, torba CEM-I 42,5 çimento, beton bordür, paletli eksvatör, traktör hizmeti, kamyon hizmeti, beton boru, yaşlılar için yemek hizmeti, mıcır, kırma, kum, mobilya, sıcak asfalt, dış mekan kondisyon aleti, 250 ton kömür, elektrik malzemesi, baca kapağı ve yağmur suyu ızgarası alımı ihalelerinin kuşkulu bulunduğu ifade edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kusadasinda-ihale-ve-hesaplar-sayistaya-gidiyor_68411.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!