Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kütahya Yapı, Üç Yeni Fabrika Kuruyor

Kütahya Yapı Kimyasalları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sürmeli, Diyarbakır’da bu sene sonunda faaliyete geçirmeyi planladıkları fabrika yatırımının 3-4 milyon dolar maliyetle gerçekleştirileceğini, daha sonra 2011’de İzmir’de, 2012’de İstanbul’da fabrikalar açacaklarını söyledi.

Radikal GazetesiKütahya Yapı Kimyasalları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sürmeli, Diyarbakır’da bu sene sonunda faaliyete geçirmeyi planladıkları fabrika yatırımının 3-4 milyon dolar maliyetle gerçekleştirileceğini, daha sonra 2011’de İzmir’de, 2012’de İstanbul’da fabrikalar açacaklarını söyledi.

Kütahya Yapı Kimyasalları’nın mantolama markası Mantotherm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin tanıtım toplantısında konuşan Sürmeli, halihazırda Eskişehir, Samsun ve Adana’da üç fabrika ile üretimlerini sürdürdüklerini, ancak ağır malzemeler olan yapı kimyasallarının  nakliyesinin önemli bir maliyet yaratması nedeniyle Türkiye genelinde farklı alanlarda üretim gerçekleştirme planı yaptıklarını kaydetti. Sürmeli, ilk aşamada Diyarbakır’da bir fabrika kurmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, şöyle konuştu:

Çalışan sayısı artaracak

“Diyarbakır’da yatırım kararını geçen sene almıştık. Krizden dolayı da bir sıkıntı görmedik. Bu sene sonunda faaliyete geçirmeyi planladığımız yatırımın 3-4 milyon dolar maliyeti olacak. Daha sonraki adım olarak 2011’de İzmir’de, 2012’de İstanbul’da fabrikalar açacağız. Herkesin tersine hareket ederek, önce kimsenin ulaşamadığı yerlerdeki pazar payımızı artırarak İstanbul’a gelmeyi düşünüyoruz. Şu anda 135 olan çalışan sayımız, 200’e ulaşacak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/kutahya-yapi-uc-yeni-fabrika-kuruyor_69584.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!