Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

5 Milyar Dolar Daha Getiririz...

Kutman, Pera ile Gayrimenkule Giriyor

Kutman, Pera ile Gayrimenkule Giriyor

Referans Gazetesib>Global Yatırım Holding, geçen yıl bünyesine dahil ettiği Pera Yatırım Ortaklığı'nı (YO) Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (GYO) dönüştürmeye karar verdi. Holding, bu hafta Pera YO'nun ana sözleşmesinin değişikliği ve GYO'ya dönüşümü konusunda gerekli izinlerin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuracak.

Pera YO, geçen yılın son çeyreğinde Egeli & Co. Turkish Opportunities Fund SA'nın sahibi Tan Egeli ve beraberindeki yabancı fonlar ile Global Yatırım Holding'in borsada yaptıkları alış satışlarla gündeme gelmişti. Yapılan işlemler sonrasında hakim ortağı sık sık değişen Pera YO'nun sermayesinde Global Yatırım Holding ile Tan Egeli'nin payları ise şu an başa baş bulunuyor. Pera YO'nun GYO şirketine dönüştürme fikrinin küçük hissedarlardan geldiğini belirten Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, şirket hisselerine yabancı talebinin artacağını söyledi.

Gayrimenkulün yıldızı parladı
Gayrimenkul sektörünün Türkiye'de faaliyette bulunabilecek en iyi sektörlerin başında geldiğini belirten Kutman, "Pero YO'nun hisse senetlerinin performansı, faaliyet değişikliğinden olumsuz etkilenmedi. Bu da alınan kararın doğruluğunun kanıtıdır" diye konuştu. Gayrimenkul sektöründe hedeflerinin liderlik olduğunu belirten Kutman, "Ben de küçük hissedarlarımıza katılıyorum. Türkiye'de inşaat alanında yapılan yatırımların hızlanması ile gayrimenkul sektörü gelecek açısından daha da parladı" dedi. Kutman ayrıca, şirketin Pera YO olan isminin SPK'dan gerekli izinlerin alınmasının ardından Pera GYO olarak değiştirileceğini söyledi.

Yabancıların güveni tam
"Prensip olarak bir yöneticinin şirketini düzgün yönetememesi halinde birilerinin gelip o şirketi o yöneticinin elinin altından alacağına inanırım" diyen Kutman, Tan Egeli ve beraber hareket ettiği yabancı fonların Pera YO'ya olan ilgisi ile ilgili şunları söyledi: "Yabancıların Pera YO'ya olan ilgisini çok doğal. Tan Egeli ve beraber hareket ettiği fonların Pera YO'daki payları yüzde 20-22. Global Yatırım Holding olarak bizim payımız da bu civarda. Bu ilgi, şirkete güvendiklerini gösterir. Önümüzdeki süreçte şirketteki payları artabilir. Ama Pera YO'nun küçük hissedarlarının Global Yatırım Holding'in yönetiminden memnun olduklarını düşünüyorum."

Pera'nın gayrimenkul alanında faaliyete resmen başlamasının birkaç ayı bulabileceğini de kaydeden Kutman, Pera YO'nun borsanın en yüksek temettü gelirine sahip şirketlerin başında geldiğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kutman-pera-ile-gayrimenkule-giriyor_42031.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!