Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Tapuda Yeni Dönem
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kuyubaşı Fidanlığı için Binlerce İmza Belediyede

Feneryolu Mahallesi’nde Kuyubaşı Fidanlığı’na yapılması planlanan cami ve otopark projesine karşı toplanan binlerce imza İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sunuldu.

yapi.com.tr
Kuyubaşı Fidanlığı için Binlerce İmza Belediyede

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, İstanbul Kadıköy’de Feneryolu Mahallesi’nin tek yeşil alanı olan Kuyubaşı Fidanlığı’nın yerine yapılması planlanan cami projesine karşı mahalle halkı topladığı 3343 ıslak imzalı dilekçeyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sundu. Fidanlık alanının yeşil kalmasını isteyen mahalle sakinleri, araziye yapılmak istenen cami ve otopark projesinin iptalini talep etti.

Fidanlık arazisinde bulunan kültür varlığı olarak tescilli tarihi Tuğlacıbaşı Hacı Mustafa Şevki Efendi Camii’nin hemen bitişiğine bu caminin 5 kat büyüklüğünde dev bir külliyenin inşa edilmesi planlanıyor. Projeye göre 6 dönümlük fidanlık arazisi öğrenci yurdu, kütüphane, meşruta ve cami inşa edilerek yapılaşmaya açılacak. Fidanlık arazisinin altına ise otopark yapılması planlanıyor. Tarihi camiyle aynı parsele inşa edilmesi planlanan cami İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2011 yılında yaptığı plan değişikliğinde yer aldı.

Mahalle halkı, Kuyubaşı fidanlığı  arazisine yapılacak cami ve otopark projesiyle çevreyle uyumsuz bir yapılaşma getirildiğini, olası bir deprede sığınabilecek yerleri kalmayacağını belirtiyor. Göztepe Gezi Dayanışması, Özgürlük Parkı Halk Forumu ile mahalle sakinleri Kuyubaşı fidanlığının yeşil alan olarak düzenlenmesi talebiyle imza kampanyası başlatmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin araziye dair imar planı tadilatını iptal etmesi için toplanan dilekçeler belediyeye sunuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuyubasi-fidanligi-icin-binlerce-imza-belediyede_119454.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!