Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Çin, Rüzgâr Enerjisinde de...

Kuzey Denizi'ne Yeni Rüzgar Türbinleri Kurulacak

Avrupa'daki 9 ülke Kuzey Denizi açıklarına kurulacak dev rüzgar türbinlerinden elektrik üretecek. Elektrik binlerce kilometrelik kablolarla kıta genelinde dağıtılacak. Proje 10 yılda tamamlanacak ve en az 30 milyar euroya mal olacak.

CNN Türk
Kuzey Denizi'ne Yeni Rüzgar Türbinleri Kurulacak

Avrupa'daki 9 ülke Kuzey Denizi açıklarına kurulacak dev rüzgar türbinlerinden elektrik üretecek. Elektrik binlerce kilometrelik kablolarla kıta genelinde dağıtılacak. Proje 10 yılda tamamlanacak ve en az 30 milyar euroya mal olacak. Almanya'nın yanı sıra İngiltere, Fransa, Belçika, Danimarka, Hollanda, İrlanda, Lüksemburg ve Norveç'in de ortak olacağı proje ile ilgili ilk toplantı  9 Şubat'ta yapılacak.

Almanya Ekonomi Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde yürütülen proje hazırlıklarının somutlaştırmak amacıyla bu ay içinde bir toplantı yapılacak. En geç mart ayında düzenlenmesi planlanan yüksek düzeyli buluşmanın ardından sonbaharda da projeye katılan hükümetlerin imzası bekleniyor.

Çevre dostu enerjiden elde edilen elektriğin aynı zamanda Norveç'in hidroelektrik ve Kuzey Denizi'nin dibindeki gelgit santrallarına bağlanacağı açıklandı. Şu anda Kuzey Denizi'ndeki rüzgâr türbinlerinden elde edilen elektrikten 50 bin evin enerji ihtiyacı karşılanıyor. Avrupa Birliği 2020 yılına kadar elektrik enerjisinin yüzde 20'sini yenilenebilir kaynaklardan karşılamaya kararlaştırmıştı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzey-denizine-yeni-ruzgar-turbinleri-kurulacak_75578.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!