Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kuzey Ege'ye Dev Sağlık Kampusü

Sağlık Bakanlığı'nın İzmir'de yapmak istediği büyük sağlık kampusünün Kuzey Çevre Yolu'na kurulacağını söyleyen AK Parti İzmir Milletvekili Tekelioğlu, "Yolun üst kısmındaki araziyle ilgili tahsis işlemleri bitmek üzere" dedi.

Yeni Asır Gazetesi
Kuzey Ege'ye Dev Sağlık Kampusü

ağlık Bakanlığı'nın İzmir'de yapmak istediği büyük sağlık kampusünün Kuzey Çevre Yolu'na kurulacağını söyleyen AK Parti İzmir Milletvekili Tekelioğlu, "Yolun üst kısmındaki araziyle ilgili tahsis işlemleri bitmek üzere" dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, sağlık kampusü alanı olarak belirlenen Kuzey Çevre Yolu tünellerinin üst kısmındaki araziyle ilgili tahsis işlemlerinde tamamlanma aşamasına geldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı'nın İzmir'de çok büyük bir sağlık kampusü yapmak istediğini söyleyen Tekelioğlu, "Sağlık Bakanımız bununla ilgili bizden arazi bulunmasını istedi. Arkadaşlarımız uğraştılar. Tabii İzmir'de boş arazi bulmak çok zor. Karşıyaka'ya giden otoyolun tünellerinin üstünün bir kısmı orman arazisi olarak ayrılmış, bir kısmı doğal sit olarak ilan edilmiş. Biz bu alanı sunduk. Bakanımız önce arazinin çok eğimli olduğunu ve başka yer bakılmasını istedi ama bulamadık. Bu alana oteller ve bütün tedavi ünitelerinin bulunduğu büyük bir kampus yapılması planlanıyor. Arazinin tahsisleri bitmek üzere" dedi.

Yeni Asır Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Muzaffer Oktay'ın hazırlayıp İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel'le birlikte Yeni Asır TV'de sunduğu Gazeteciler programına katılan Mehmet Tekelioğlu, İzmir'in sağlık alanındaki önemli açığını kapatacak sağlık kampusü projesinin yanı sıra YÖK tarafından İzmir'de kurulmasına karar verilen Turgut Reis Üniversitesi'yle ilgili gelişmeleri de anlattı.

Hastaneleri Kullanabilir

İzmir'in güney tarafında hastaneler olduğunu ancak kuzey tarafında bu konuda bir sıkıntı yaşandığını söyleyen Tekelioğlu, "Bu nedenle arazi olarak tünellerin üzerini belirledik. Bakanımızın dikkat ettiği eğim konusunda da standartlara uygun olduğu belirlendi" dedi.

YÖK'ün kurulması yönünde karar aldığı sağlık bilimleri ağırlıklı Turgut Reis Üniversitesi'nin, tıp fakültesi olarak ilk etapta Yeşilyurt ya da Tepecik Devlet Hastanesi'ni kullanmasının planlandığını söyleyen Tekelioğlu, "Üniversite önce bu hastaneleri kullanabilir. Şimdi Tepecik Hastanesi'nde bir genişletme çalışmamız var. Arkasında belediyeye ait bir arazi var. Arkadaşlarımız belediyemize rica etti, 'Burayı bakanlığa verin' diye. Belediyemiz de 'Başka bir yerden bize arazi verilirse burayı terk edebiliriz' dedi. Bu anlaşma da sağlandı" diye konuştu.

Birçok fakülte olacak

Tekelioğlu kurulmasına karar verilen Turgut Reis Üniversitesi'nde sağlık bilimleri fakültesi, tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi, gemi inşaatı ve denizcilik fakültesi, su ürünleri fakültesi, turizm fakültesi, iktisadi idari bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi ve orman bilimleri fakültesi, fen bilimleri enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü ve yabancı diller yüksek okulu gibi bölümlerin üniversite bünyesinde bulunmasının düşünüldüğünü söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzey-egeye-dev-saglik-kampusu_77533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!