Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Laodikya'ya 'Mükemmellik Sertifikası'

Denizli'de geçmişi 2 bin yıl öncesine dayanan ve UNESCO'nun geçici kültür mirası listesinde yer alan Laodikya Antik Kenti'ne, dünyada 45 ülkede üyesi bulunan uluslararası TripAdvisor seyahat sitesi tarafından 2015 yılı Mükemmellik Sertifikası verildi.

yapi.com.tr
Laodikya'ya 'Mükemmellik Sertifikası'

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı protokolle işletmesini üstlenerek, kazı çalışmalarına destek verdiği Laodikya Antik Kenti, dünya çapında bir ödül aldı. Dünyada 45 ülkede üyesi bulunan uluslararası TripAdvisor seyahat sitesi, UNESCO'nun geçici miras listesinde bulunan Laodikya Antik Kenti'ni konuk ağırlama açısından ödüle layık gördü. Konuk ağırlama konusunda 2015 Mükemmellik Sertifikası ile ödüllendirilen antik kentin bu başarısı Denizli'yi gururlandırırken, ödülün Türkiye ve dünyada önemli bir prestij olarak görüldüğü kaydedildi.

12 ay kazı çalışması

DHA'nın haberine göre, Kazı Heyeti Başkanı ve Arkeoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Şimşek, Laodikya'nın Türkiye ve dünyada önemli tarihi mekanlardan biri haline geldiğini belirterek şunları söyledi: "2008 yılından itibaren yapılan kazı ve restorasyon çalışmaları Türkiye'de ve dünyada örnek oldu. Laodikya'da 12 ay boyunca kazı çalışmaları yapıyoruz. Dünyanın değişik yerlerine giden insanlar gezip gördükleri yerlerle ilgili görüşlerini TripAdvisor'da beyan ediyorlar. Mükemmellik sertifikası da turistlerin çok memnuniyet duyduğu yerlerle ilgili bir puanlamaya giriyor. Bunun sonucunda Laodikya Antik Kenti 2015 yılında mükemmellik sertifikası kazandı. Bu Laodikya'ya dünyanın her yerinden gelen insanların burayı güzel ve iyi görmüşler anlamına geliyor. Bunun için biz onur duyduk, gurur duyduk. Bu belge Denizli'nin belgesi. Uluslararası bir belge."

http://www.yapi.com.tr/haberler/laodikyaya-mukemmellik-sertifikasi_132458.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!