Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Larapark'a Tahsis Kapısını Açan Tasarı Bakanlar Kurulu'na Gitti

Turizm Bakanı Günay, Anayasa Mahkemesi tarafından durdurulan tahsislere yönelik yeni bir düzenleme yapıldığını bildirerek, "Tasarı Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı" dedi.

Sabah Gazetesi
Larapark'a Tahsis Kapısını Açan Tasarı Bakanlar Kurulu'na Gitti

br/>
Harekât, turizmde iptal getirmedi Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'nin (TUROB) 19.Olağan Genel Kurulu'na katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizmi Teşvik Kanunu'nun Anayasa Mahkemesi'nin iptal gerekçeleri doğrultusunda yeniden hazırlanarak Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını söyledi. Bakan Günay'ın turizmcilere müjde olarak verdiği tasarı yasallaşırsa Larapark gibi sivil toplum kuruluşlarının büyük tepkisini çeken orman arazisindeki birçok projeye yeniden yol açılmış olacak. Tek liste ile seçime giden ve Timur Bayındır'ın yeniden başkanlık koltuğuna oturduğu TUROB Genel Kurulu'na Günay'ın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Otelciler Birliği (IH&RA) Başkanı Ghassan Aidi, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Ahmet Barut, Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Dedeman, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy da katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Bakan Günay yeni tahsislere izin verecek olan kanunun bu hafta içinde TBMM'ye sevk edileceğini belirterek, bu kapsamda Türkiye'de doğudan batıya, güneyden kuzeye kadar değişik yerlerde yeni turizm tahsisleri yapma şansına kavuşacaklarını söyledi.

Ayazağa ihaleye çıkıyor

Günay, "Turizm tahsisi olduğu zaman da örneğin Sarıkamış'ta turizm imkânı doğacak. Yatırım yapınca, istihdam olunca sosyal barış sağlanır. Turizm, sosyal barışın da güvencesidir'' diye konuştu. Konuşmasında İstanbul'un önemine de değinen ve kentin yeni yatağa ihtiyacı olduğunu dile getiren Günay, Ayazağa Kongre Merkezi için yap-işlet-devret yöntemiyle yakında ihaleye çıkacaklarını da belirterek, "2010'a kadar bu merkezi bitirerek İstanbul'a armağan edeceğiz" dedi. TUROB Başkanı Bayındır da 2007'de dünya turizm pazarı yüzde 6 büyürken Türkiye'nin yüzde 17.8'lik bir artış gösterdiğini anımsatarak, 2008'deki hedefin yüzde 10 olduğuna işaret etti. Bayındır, İstanbul olarak 2008 yılında 8 milyon turisti ağırlamak istediklerini de kaydetti. Sözlerine, "Ben aslen Türküm" diyerek başlayan IH&RA Başkanı Ghassan Aidi ise, "Akdeniz'in kalbindeki bir ülkesiniz bunu unutmayın" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/laraparka-tahsis-kapisini-acan-tasari-bakanlar-kuruluna-gitti_59802.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!