Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Latife Hanım Köşkü' Kamunun

Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ömrünün son günlerini geçirdiği İzmir'in Karşıyaka ilçesinde 'Latife Hanım Köşkü' olarak bilinen Uşakizade ailesine ait bina, restore edilerek kültür hizmetine sunulmak üzere Karşıyaka Belediyesi'nce kamulaştırıldı.

Radikaltatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ömrünün son günlerini geçirdiği İzmir'in Karşıyaka ilçesinde 'Latife Hanım Köşkü' olarak bilinen Uşakizade ailesine ait bina, restore edilerek kültür hizmetine sunulmak üzere Karşıyaka Belediyesi'nce kamulaştırıldı.

Köşkün kamuya kazandırılması dolayısıyla İzmir'deki çeşitli sivil toplum kuruluşları, köşk bahçesinde düzenledikleri törenle Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'a teşekkür etti. Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi 2. Başkanı Ercan İlhan, 1860'lardan kalma olduğu tahmin edilen Latife Hanım Köşkü'nün 'Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ömrünün son bir yılı aşkın bir dönemine ev sahipliği yapması' ve 'Atatürk'ün evliliğinin ilk dört gününü geçirmesi' gibi önemli değerlere sahip olduğunu söyledi. Köşkün taşıdığı bu anlamlara karşın madde bağımlılarının yuvası haline geldiğini anlatan İlhan, bütün bu olumsuzlukların kamulaştırılmayla birlikte son bulduğunu belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/latife-hanim-kosku-kamunun_30990.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!