Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Layher'den "Gerdirilmiş" Çözüm

Norveç Borgund’daki ünlü Stave Kilisesi’nin korunması amacıyla 800 yıllık ahşap çatı padavralarının değiştirilmesine yönelik yapılan restorasyon çalışmasının önemli bir bileşeni Layher Çatı Sitemi ve altyapı olarak Allround (flanşlı) kule iskelesi oluyor.

yapi.com.tr
Layher'den "Gerdirilmiş" Çözüm

Norveç Borgund’da bulunan ünlü Stave Kilisesi’nin korunması için 800 yıllık ahşap çatı padavraları değiştirilmesi gerekiyordu. Bu çalışmayı gerçekleştirebilmenin önkoşulları ise; birçok aşaması olan çatıya birebir uyan bir çalışma iskelesinin kurmak, kış aylarındaki zorlu hava şartlarına karşı giydirilmiş koruma oluşturmak ve halka açık bir geçit ile yaya trafiğinin akışını sağlamaktı.

Söz konusu iskele, tarihi binada kurulamıyor ve kilisenin uzun kenarlarındaki mezar taşları nedeniyle zeminin tamamen kullanılması söz konusu olamıyordu. Bu görevi Norveçli iskele kurucusu sadece yenilikçi Allround (flanşlı) kafes taşıyıcısıyla yerde ön montajı yapıldıktan sonra vinçle çatı kenarlarındaki destek noktalarına monte ederek çözebildi. Bu şekilde iki adet Allround (flanşlı) kafes taşıyıcısı, binanın yanlamasına geçişi, geçici kötü hava koşullarında koruma çatısına destek ve iç mekanda kurulan iskelelere dayanak için devreye sokuldu.

Binanın kaplamasında iskele kurucular, düşük ağırlığı ve yüksek kaliteli görsel özelliğinden dolayı Layher Çatı Sitemini ve altyapı olarak Allround (flanşlı) kule iskelesini tercih ettiler. Layher sahanlı merdivenler güvenli ve konforlu iniş ve çıkışları sağladığı için iskele kurucular, ejderha başlı ve runic yazılarıyla Stave Kilisesi’ne ve restorasyon çalışmaları esnasındaki ziyaretçilere kötü hava koşullarında bile muazzam koşullar yarattı.Allround (Flanşlı) Kafes Taşıyıcı’nın özellikleri:

  • Çok yüksek taşıma kapasitesi,
  • Layher Allround (flanşlı)iskeleyle tam uyumlu,
  • İskeleleri, çatıları ve podyumları tutabilirlilik,
  • 30 metreye kadar gerilme uzunluğu,
  • Koruma Sistemleriyle giydirilme imkanı,
  • Kenarlık ve taşıyıcı geçit,
  • Yerde ön montaj imkanı.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/layherden-gerdirilmis-cozum_90404.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!