Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Leyla Gencer'in Anısı Beşiktaş'ta Yaşatılacak

Operada 20'inci yüzyılın en büyük seslerinden biri olarak kabul edilen ve tüm dünyada “La Diva Turca” adıyla tanınan, 2008 yılında yitirdiğimiz sanatçı Leyla Gencer’in anısı Beşiktaş’ta yaşatılacak. Beşiktaş Belediyesi’nin, geçtiğimiz aylarda Leyla Gencer anısına düzenlediği heykel yarışmasında birinciliği elde eden eser, Fulya Hakkı Yeten

yapi.com.tr
Leyla Gencer'in Anısı Beşiktaş'ta Yaşatılacak

perada 20'inci yüzyılın en büyük seslerinden biri olarak kabul edilen ve tüm dünyada  “La Diva Turca” adıyla tanınan, 2008 yılında yitirdiğimiz sanatçı Leyla Gencer’in anısı Beşiktaş’ta yaşatılacak. Beşiktaş Belediyesi’nin, geçtiğimiz aylarda Leyla Gencer anısına düzenlediği heykel yarışmasında birinciliği elde eden eser, Fulya Hakkı Yeten Caddesi’nde dün (13 Temmuz) düzenlenen törenle açıldı.

Beşiktaş Belediyesi'nin resmi internet sitesinden duyurduğu habere göre açılışta, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Prof. Dr. Rengim Gökmen, MSGSÜ Rektörü Prof. Rahmi Aksungur ve yarışmanın birincisi Önder Büyükerman hazır bulundular.

Leyla Gençer’in yakınlarının, sanat dünyasından çok sayıda ismin ve sanatseverlerin katıldığı törende konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, amaçlarının sadece Türkiye değil, tüm dünya müziği için büyük bir değer olan Leyla Gencer`in anısını yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu belirtti.

Ünal, dünyanın "La Diva Turca" unvanını vererek ayakta alkışladığı Leyla Gencer`in anısına bu heykel ile sahip çıkmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Leyla Gençer anısına düzenlediğimiz yarışma büyük ilgi gördü. Yarışmaya başvuran eserleri, uzman jürimiz titizlikle inceledi ve her biri birbirinden başarılı tasarımlar arasında karar vermekte zorlandı. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz eserin Leyla Gencer`in anısını yaşatacağına inanıyorum” dedi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/leyla-gencerin-anisi-besiktasta-yasatilacak_81023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!