Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Likör Fabrikası Kiler'e Yar Olmadı

Gelir paylaşımı yöntemiyle üçüncü kez ihaleye çıkartılan Mecidiyeköy'deki eski Likör Fabrikası arazisi ihalesinde, idareye en yüksek payı, 307.5 milyon YTL ile Aşçıoğlu konsorsiyumu verdi.

Radikal Gazetesi
Likör Fabrikası Kiler'e Yar Olmadı

Eski Likör Fabrikası arazisi üçüncü ihalede yeni sahibini bulacağa benziyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle tekrar satışa çıkarılan Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinin ihalesinde, 307 milyon 500 bin YTL ile idareye en yüksek payı, Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak İnşaat Ortak Girişimi verdi.

25 Nisan 2008’deki ihalesi tek firmanın katılımı nedeniyle onaylanmayan, 30 Mayıs 2008’deki ihalesine de teklif gelmeyen Ali Sami Yen Stadının yanındaki 23 bin 711 metrekarelik arazinin gelir paylaşımı yönetimiyle ihalesinin birinci etabı, Emlak Konut’un Ataşehir’deki merkezinde gerçekleştirildi.

Aşçıoğlu-Ofton-Meydanbey-Omak ortak girişimi

İki teklifin alındığı ihalede, Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak inşaat ortak girişimi 615 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 50 şirket payı gelir oranı ile 307 milyon 500 bin YTL, Biskon Yapı-KLR İnşaat Ortak Girişimi de 750 milyon YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 27,5 şirket payı gelir oranı ile 206 milyon 250 bin YTL şirket payı geliri teklif etti. Teklif vermeyen Göçay İnşaat ise ihaleye katılmayacağını belirterek, komisyona bir teşekkür mektubu gönderdi. İhale Komisyonu, yeterlilik belgelerini inceledikten ve istekli firmalarla gerekli yazışmaları yaptıktan sonra açık artırmanın oturum için gün tespit edecek.

İhale Komisyonu Başkanı Hakan Akbulut yaptığı açıklamada,iki etap halinde yapılacak ihalenin birinci etabının gerçekleştirildiğini ifade ederek, isteklilerin yeterlilik belgelerini analiz ettikten ve ilgili yazışmaları gerçekleştirdikten sonra ikinci etabın yapılacağı tarihin ilan edileceğini bildirdi.

Akbulut, ikinci etabın açık artırma usulüyle gerçekleştirileceğini hatırlatarak, "İkinci etap ihalede 3 tane sözlü turla teklif alınacak. Daha sonra kapalı teklife geçilerek kapalı zarf usulüyle isteklilerimizin tekliflerini alarak ihalemizi sonuçlandırmış olacağız" diye konuştu.

Kiler Grubu 295 milyon 700 bin YTL vermişti

25 Nisan 2008 tarihinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş’nin, Mecidiyökey’deki eski likör fabrikası ve müştemilatının satışı ihalesinde en yüksek teklifi, 295 milyon 700 bin YTL ile açık artırmanın tek katılımcısı olan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı vermiş, ancak

daha sonra ihalenin sonucu rekabet ortamı oluşmadığı gerekçesiyle onaylanmamıştı. 30 Mayıs 2008’de tekrarlanan ihalede Kiler Grubu, başka katılımcı olmadığı için ihaleden çekilmiş, bunun üzerine İhale Komisyonu Başkanı ihaleyi iptal etmişti. Kiler Grubu, ihaleden kamu vicdanının rahatsız olmaması için çekildiğini açıklamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/likor-fabrikasi-kilere-yar-olmadi_62419.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!