Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Limak Yatırım Hindistan'da Otoyol Projesi için Yeterlilik Aldı

Limak Yatırım, Enerji Üretim, İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş. (Limak Yatırım), Hindistan'da 244 kilometre uzunluğundaki 4 şeritli otoyol projesi için yeterlilik aldı. Limak Yatırım'dan yapılan açıklamada, Hindistan'da yap-işlet-devret yöntemi ile ihale süreci devam eden Rajatsan Eyaleti Beewar-Pali-Pindwara Otoyol Projesi için yeterlilik

yapi.com.tr / AA
Limak Yatırım Hindistan'da Otoyol Projesi için Yeterlilik Aldı

Limak Yatırım, Enerji Üretim, İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş. (Limak Yatırım), Hindistan'da 244 kilometre uzunluğundaki 4 şeritli otoyol projesi için yeterlilik aldı. Limak Yatırım'dan yapılan açıklamada, Hindistan'da yap-işlet-devret yöntemi ile ihale süreci devam eden Rajatsan Eyaleti Beewar-Pali-Pindwara Otoyol Projesi için yeterlilik alındığı, söz konusu ihaleye Hintli Patel Engineering Limited ile birlikte teklif verileceği belirtildi.
    
Sadece otoyol alanında 5 sene içerisinde 9 bin 400 kilometre uzunluğunda yap-işlet-devret ihalesi yapılacak olan Hindistan'ın, altyapı ve enerji alanlarında yatırımcılara geniş fırsatlar sunduğuna işaret edilen açıklamada, Limak Yatırım'ın bu ülkede otoyollar dışında liman ve havalimanı işletme ihalelerini de yakından takip ettiği bildirildi. Açıklamada, bu kapsamda ocak ayı içerisinde ihalesi açılan Vizhinjam Limanı projesine de yeterlilik başvurusu yapan Limak Yatırım'ın, Hindistan'da enerji üretim, dağıtım ve toptan ticaret ile havalimanı, liman ve otoyol sektörlerinde yatırım ve işletme yaptığı kaydedildi.
    
Limak Yatırım'ın kısa bir süre önce Makedonya'da otoyol projeleri için kurduğu konsorsiyum ile yine yap-işlet-devret yöntemi ile ihaleye çıkan 138 kilometre uzunluğundaki Kriva Planka-Shtip Otoyol Projesi ve 141 kilometre uzunluğundaki Stenkoven-Kafasan Otoyol Projesi için yeterlilik aldığı dile getirilen açıklamada, Limak Yatırım'ın havalimanı ve liman yatırımlarından sonra otoyol işletme sektöründe Türkiye ve bölgede hatırı sayılı oyuncular arasında yer almayı hedeflediği ifade edildi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/limak-yatirim-hindistanda-otoyol-projesi-icin-yeterlilik-aldi_85237.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!