Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Liman için 45 Gün Ek Süre İstenecek

İzmir Limanı’nın özelleştirilmesi ihalesini kazanan Global-Hutchison Whompoa-Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)/ LİMAŞ Ortak Girişim Grubu’nun, 49 yıllığı

Milliyet EGE
Liman için 45 Gün Ek Süre İstenecek

İzmir Limanı’nın özelleştirilmesi ihalesini kazanan Global-Hutchison Whompoa-Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)/ LİMAŞ Ortak Girişim Grubu’nun, 49 yıllığına kiralama öngören devir sözleşmesini imzalamak için 45 gün daha ek süre isteyeceği öğrenildi.

Grubun talebiyle verilen ilk ek süre yarın doluyor. EİB/LİMAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Eli Alharal, ihaleyi 2007’de kazandıklarını, 28 ay boyunca Danıştay’dan onay beklediklerini, bu süreçte, tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz yaşandığını hatırlattı, “Ortada yaklaşık  1.3 milyar dolarlık ödeme var. Ek süre istenmesi  normal. Zaten bu bir hak. 45 gün daha ek süre  isteyeceğiz” dedi. Çinli Hutchison firmasının yatırımdan vazgeçmeyeceğini vurgulayan Alharal, konsorsiyumun yeni ortak arayışında olduğu yönündeki bilgilere de açıklık getirdi. Alharal, “Ortaklık yapısında herhangi bir değişiklik yok. Global’in ortağı Deutche Bank ayrıldı. Yeni ortak ancak Global kanadında olabilir. Bizim tarafımızda ve Hutchison’da böyle bir arayış yok” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/liman-icin-45-gun-ek-sure-istenecek_74071.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!