Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Limaş, Kuşadası Limanı İhalesini Kazanmak İstiyor

Kuşadası Limanı’nın özelleştirilmesi ile ilgili ihale sonucunun bu ay içinde belli olması beklenirken, ihaleye katılan firmalardan Limaş A.Ş.’nin Yöne

Ticaret Gazetesiuşadası Limanı’nın özelleştirilmesi ile ilgili ihale sonucunun bu ay içinde belli olması beklenirken, ihaleye katılan firmalardan Limaş A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yağcı, “Ne pahasına olursa olsun, bu ihaleyi kazanmak istiyoruz” dedi.

Limaş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yağcı gazetecilere yaptığı açıklamada, ihaleye kendilerinden başka Royal Avrasya Ege Ortak Girişimi ve Akfen İnş. ve Turizm T.A.Ş şirketlerinin katıldığını söyledi.

Liman’ın Kuşadası esnafı ve çarşıları için önemli bir ekonomik kaynak olduğunu, bu nedenle liman işletmesinin Kuşadalılarda olması gerektiğini kaydeden Limaş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yağcı, “Her ne pahasına olursa olsun bu ihaleyi kazanmak istiyoruz. Gerekirse Yönetim Kurulu üyelerinin mal varlıklarını ipotek ettiririz” dedi.

Özelleştirme yasası gereği ihaleyi kazanan firma, devletin istediği şekilde limanı işletmek zorunda. Firma isterse hisselerinin yüzde 49’unu da satma hakkına sahip oluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/limas-kusadasi-limani-ihalesini-kazanmak-istiyor_2486.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!