Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Liselerin de Kampusu Olacak

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) yapacağı 100 milyon Türk lirası desteğiyle İkitelli, Beylikdüzü ve Sancaktepe’de, içerisinde çeşitli okul türleri, yurt ve spor kompleksinin bulunacağı üniversite tarzı okul kampusları yapılacak.

Milliyet Gazetesi
Liselerin de Kampusu Olacak

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) yapacağı 100 milyon Türk lirası desteğiyle İkitelli, Beylikdüzü ve Sancaktepe’de, içerisinde çeşitli okul türleri, yurt ve spor kompleksinin bulunacağı üniversite tarzı okul kampusları yapılacak. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, amaçlarının İstanbul’da eğitimin kalitesi ve imkânlarını artırmak ve fiziki altyapı sorularını çözmek istediklerini belirtti. İstanbul’da önemli bir proje için çalıştıklarını dile getiren Yıldız, İMKB’nin İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 100 milyon TL destek verdiğini ifade etti.

Bununla ilgili protokolün imzalanarak, paranın İstanbul İl Özel İdaresi’ne aktarıldığını söyleyen Yıldız, projenin amacının, içerisinde Fen, Sosyal, Anadolu, Anaokulu, İlköğretim, Teknik ve Endüstri Meslek liseleri gibi çok çeşitli lise türleri, yurt, spor kompleksi bulunan üniversite tarzı lise kampusları oluşturmak olduğunu kaydetti.

3 kampus yapılacak

Yıldız, her yerde müstakil okul yaparak arazileri işgal etmek yerine, belli bir alanda değişik okulları barındırmanın, hem öğrencilerin kaynaşması hem de sosyal bir ortam oluşması anlamında daha faydalı olduğunu dile getirdi. Yıldız, “Kampus okulları, yeni oluşmaya başlayan ve nüfus artışlarının yaşandığı bölgelerde yapmayı planlıyoruz. Bölge olarak İkitelli, Beylikdüzü ve Sancaktepe bölgelerini belirledik. 3 tane kampus okul yapacağız” dedi.
Yıldız, okullardaki spor, internet ve yaşam ortamlarının hafta sonlarında çevre halkınca kullanılarak hem okula gelir sağlanması hem de halkın okulları benimsemesi açısından faydalı olacağını dile getirdi. Yıldız, okulları kısa bir süre içerisinde yapmayı planladıklarını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/liselerin-de-kampusu-olacak_76790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!