Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Londra Çileği Sevdi

Çilek, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın 16-18 Mart 2010 tarihlerinde iş adamlarıyla birlikte Londra’ya düzenlediği ticari heyet gezisi kapsamında, Londra’da 11 mağaza açmak için anlaşma imzaladı. Düzenlenen imza törenine Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Çilek A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Ali Canlısoy, C. Import & Export Ltd. Temsilcisi Steven Lock, Londra

yapi.com.tr
Londra Çileği Sevdi

Türkiye’nin önde gelen mobilya markalarından Çilek, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın 16-18 Mart 2010 tarihlerinde iş adamlarıyla birlikte Londra’ya düzenlediği ticari heyet gezisi kapsamında,  Londra’da 11 mağaza açmak için anlaşma imzaladı. Düzenlenen imza törenine Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Çilek A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Ali Canlısoy, C. Import & Export Ltd. temsilcisi Steven Lock, Londra Merkez Bölgesi Belediye Başkanı Aldermann Nick Alstee, çok sayıda bürokrat ve iş adamı katıldı.

Londra’da 3 mağazası bulunan Çilek, pazarı test etmek amacıyla 2008 yılında ilk mağazasını Essex Road’da cadde mağazası olarak açmıştı. Kısa bir sonra da Edmonton’da bir alışveriş merkezinde ve Chiswick’te bir cadde mağazasını daha açtı. Çilek, bu doğrultuda test etiği pazarda aldığı başarılı sonuçlar neticesinde Londra’da 11 mağaza açma kararı aldı. Mağazaların alt yapı çalışmalarını tamamlamak, lokasyonların iyi cadde ve merkezlerde olması için bir yıldır özel bir brokerlık firması ile detaylı bir şekilde çalıştı.
 
Dünyanın 'ekonomi başkenti' olarak kabul edilen ve kozmopolit yapısıyla farklı kültürlere ev sahipliği yapan Londra’da, kalitesi, özgün tasarımları, AB standartlarındaki üretimi ile büyük ilgi gören Çilek, Londralı tüketicilerin kalbini kazandı.

Bugün Çilek, toplam 5 kıtada, 444 satış noktasına, 2 bin 200 çalışana, 60 bin m2 satış alanına ve yıllık 220 milyon TL’lik perakende ciroya sahip uluslararası bir firma olma yolunda ilerliyor. Ayrıca dünyanın prestijli zincir mobilya mağazalarında da Çilek ürünleri satılıyor. 15 yıl önce İnegöl’de kurulan Çilek, 33 bin m2’lik kapalı üretim tesislerinde güçlü teknolojik alt yapısı ile dünya standartlarında üretim yapıyor. Antibaktariyel ve anti-kanserojen mobilyalar üreten Çilek’in tüm ürünleri, 5 yıl Çilek Garantisi ve GS Kalite Belgesi’ne sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/londra-cilegi-sevdi_77767.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!