Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Londra Olimpiyatları da Krizle Zorlanıyor

Dünyayı pençesine alan mali kriz 2012’de yapılacak olan Londra Olimpiyatları’nda hem düzenleme komitesini, hem de tesisleri inşa için kredi arayan şirketleri zorluyor. İngiliz hükümeti Olimpiyat Köyü’nün de yer alacağı Stratford civarındaki arazide özel sektörün 8.9 milyar sterlinlik yatırım yapacağını hesap ediyor.

Radikal Gazetesi
Londra Olimpiyatları da Krizle Zorlanıyor

Dünyayı pençesine alan mali kriz 2012’de yapılacak olan Londra Olimpiyatları’nda hem düzenleme komitesini, hem de tesisleri inşa için kredi arayan şirketleri zorluyor. İngiliz hükümeti Olimpiyat Köyü’nün de yer alacağı Stratford civarındaki arazide özel sektörün 8.9 milyar sterlinlik yatırım yapacağını hesap ediyor. Ancak tesisleri inşa taahhüdünde bulunan özel şirketlerin dünya piyasalarından kredi bulmakta zorlandıkları ve sonuçta da Britanya hükümetinin kamu kaynaklarıyla tesisleri yaptırmak zorunda kalabileceği öne sürülüyor.

Finansmanında en büyük sıkıntı gözlenen tesis ise 17 bin sporcunun konaklayacağı 1 milyar sterlin maliyetli Olimpiyat Köyü. Tesisi gerçekleştirme taahhüdünde bulunan Avustralyalı Lend Lease finansman temininde zorlanıyor. Olimpiyatların altyapısı için 500 milyon sterlin yatırım planlayan Olimpiyat Geliştirme Otoritesi de (ODA) kriz nedeniyle Olimpiyatlar için en az 2 milyon sterlinlik kamu kaynağına ihtiyaç olabileceğini belirtiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/londra-olimpiyatlari-da-krizle-zorlaniyor_64047.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!